Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Kellner: PPF nemůže a nechce vstupovat do politiky

foto

 

Praha - Skupina PPF jako firma nemůže a nechce vstupovat do politiky, její prací a odpovědností je dobře řídit své jednotlivé společnosti, dělat poctivě a efektivně svůj byznys a držet se při tom západních podnikatelských standardů. V úvodním slovu k výroční zprávě PPF za loňský rok to uvedl nejbohatší Čech Petr Kellner, který společnost vlastní. Varoval také mimo jiné před zjednodušeným viděním světa na úkor dialogu a vzájemného naslouchání.

PPF stoupl v roce 2018 čistý zisk o 25 procent na 22,2 miliardy korun. Celková aktiva skupiny se loni zvýšila na 1,16 bilionu. Kellner k výsledkům uvedl, že má radost, čeho se spolupracovníky za 28 let existence PPF dosáhli. "Současně, anebo možná právě proto, ale také přemýšlím, jak moc se v posledních letech mění složitě vybudovaná stabilita a rovnováha našeho světa," uvedl.

 

Americké námořní letectvo přiznává pozorování UFO

Americké námořní letectvo dává dohromady návod pro své piloty ostatní pozemní personál, jak postupovat v případě, že pozorují UFO. Záměrem je stanovit oficiální postup pro sbírání a analyzování dat z takových případů.

Jak informovala Armádní zpravodajská služba (MI), motivem ke vzniku takového návodu se stala celá řada neohlášených pozorování neznámých objektů (UFO), které vykazovaly neobvyklé letové schopnosti převyšující možnosti stíhacích letců NAVY a jiných obranných pozemních prvků – např. rušení na radarech.

“Za posledních několik let jsme se nepřímou cestou dozvěděli o několika desítkách pozorování neidentifikovatelných létajících strojích, které bez jakékoliv další autorizace či oprávnění vstoupily do vojensky hlídaného prostoru.”, vysvětluje NAVY ve pro server Politico. “Z bezpečnostních důvodů berou Vzdušné síly tyto zprávy velmi vážně. Máme zájem na tom, prozkoumat každý případ.”

“V zájmu dané věci se námořnictvo rozhodlo aktualizovat a formalizovat proces, kterým mohou být snadno podávány zprávy o takových pozorováních. Samotný postup upravující příslušný postup je v současné době v režimu návrhu.”

Letecké námořnictvo (NAVY) se přímočarému přiznání, že pozorovanými objekty jsou de facto lodě mimozemšťanů (ETV) vyhýbá. Je ale obecně známo, že již dříve tu byla celá řada záhadných pozorování, provedená důvěryhodnými a dobře trénovanými osobami z řad armády, o kterých musí někde v archivech existovat záznam nebo zpráva. Jistě musely být někým zkoumány a analyzovány, aby se dalo posoudit, zda představují bezpečností riziko pro stát.

 

Vladimír Pikora: Se zelenými dotacemi a zelenými daněmi vzhůru k zelenému úpadku

Jsou elektromobily skutečně tak šetrné?

Jsou elektromobily skutečně tak šetrné?

Němci jsou neuvěřitelný národ. Už mnohokrát překonali všechna očekávání. A to v dobrém i špatném. Nevěřil jsem, že Němci odpojí jaderné elektrárny a už je nikdy nepustí. A udělali to. Nevěřil jsem, že uspějí s obnovitelnými zdroji. A teď nechci věřit, že nám vezmou auta. Bojím se, že to zase dokážou.

Vždycky jsem Německo vnímal skoro jako kolébku automobilismu. Dokázali vyrobit jedny z nejlepších aut světa, měli know-how a díky tradici i neskutečnou kvalitu. Pak přišel jeden Jihoafričan, začal vyrábět elektroauta – a v jistém ohledu utekl Německu i s jeho víc než stoletou tradicí aut o mílové kroky.

Němci místo aby podpořili své automobilky, namydlili jim schody. Hodili tradici dieselových motorů vymyšlených mnichovským inženýrem Rudolfem Dieselem do koše a začali soupeřit s mladým Jihoafričanem. Jen k tomu přidali trochu toho evropského socialismu v podobě dotací, regulací a zákazů.

 

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar