Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Jsou zrcadla portálem do jiných světů?

Zrcadla jsou součástí mnoha pověr, mýtů a legend, a je tomu tak už od pradávna. Starověcí Římané věřili, že zrcadlo odráží duši člověka a pokud bude zrcadlo zneužito ke špatným účelům, člověk může špatně dopadnout. I jiné kultury mají své legendy – většinou negativní. Zrcadlo dle nich může vysát duši, nebo nabídnout pohled do jiné dimenze.

Zrcadlo a legendy

Zrcadlo se v mnohých kulturách používá pro komunikaci s duchy a věří se, že slouží jako portál nebo dveře do duchovního světa. Že jsou bariérou mezi světem živých a mrtvých. Jedny z běžných zážitků se zrcadly je zjevení postavy, stínu či jiné bytosti, než je osoba před zrcadlem. Tak tomu bylo i v případě muže jménem Destiny Glaubitz, který byl duchovním poradcem.

Destiny Glaubitz a jeho případy

Mladá žena milovala zrcadla a navštěvovala nejrůznější bazary a obchůdky s neobvyklými a starodávnými zrcadly. Jednoho dne našla staré, krásné zrcadlo pod stropu až k podlaze. Cítila, že se někdo snaží získat její pozornost, až se jí v zrcadle zjevila bytost, která s ní i komunikovala. Od té doby se v její rodině objevilo napětí, lidé se začali více hádat, domácí zvířata onemocněla. Po tom, co jí začaly mizet i věci, mě tato mladá žena kontaktovala. Zjistil jsem, že zrcadlo patřilo osobě, která byla velmi negativní, po její smrti se duch a negativní energie připojila k tomuto zrcadlu. Když si mladá žena koupila zrcadlo a doma se do něj koukala, setkala se s duchem předchozí zemřelé majitelky a negativní energie zesílila, a uvolnila se. Musel jsem udělat očistu celé rodině. Po očištění bylo zrcadlo zničeno a odhozeno pryč. Vše bylo opět v pořádku.

 

Jak zabít bohyni smrti

Slovanská bohyně smrti Mara nebo Mora je mnohým lidem známa jen velmi okrajově, mnohým vůbec. V pohádkách vídáme tak ještě Smrtku s kosou – převládá negativní dojem. Přitom se jednalo o velmi významnou bohyni, která se smrtí byla spojována jen natolik, že doprovázela duše zemřelých do nového života. Ale o tom později.

Kdysi dávno jsem se s jednou z jejích podob setkal osobně. A nebyl jsem sám, kdo ji viděl. Bylo to na Slovensku, v Chočských vrších nedaleko přehrady Liptovská Mara. Byla zima, sníh a já lezl dolů po skále, zatímco mí kamarádi šli po chodníku kolem skály. Byli rychlejší než já a pozorovali zdola mé lezecké pokusy. Byl mezi nimi jeden opatrný kluk, podařilo se mu přesvědčit ostatní, aby nestáli přímo pode mnou. Krátce nato se se mnou utrhl kus skály a roztříštil se přesně na místě, kde předtím stáli. Já jsem zažil zvláštní stav, že jsem viděl sám sebe shora, jak padám dolů. Když jsem se probral, zjistil jsem, že visím zachycen za malý stromek, který kousek níž ze skály vyrůstal.

Dokončil jsem šťastně svůj sestup a šli jsme si odpočinout. Sedli jsme si na zábradlí můstku, bylo krásné počasí, bílý sníh, modrá obloha. Z dálky se rychle přibližovala stará drobná paní celá v černém. Když přecházela přes můstek, pozdravili jsme ji. Krátce se zastavila, podívala se na nás, a aniž by odpověděla, pokračovala v chůzi a hodně rychle zmizela. Zděšeně jsme se na sebe podívali – ta paní neměla obličej. Mohl to být optický klam, měla na hlavě černý šátek předsazený dopředu, aby poskytl očím stín a náš zrak byl přivyklý na bílý sníh. To samé vidíte na přeexponované fotografii. Ale i tak to byl docela nepříjemný zážitek, ještě dlouho poté, kdykoliv jsem si na něj vzpomněl, přešel mi po zádech mráz. Jeden kamarád dokonce tvrdil, že viděl místo obličeje jen lebku. Vzhledem k tomu, že jsme se krátce předtím vlastně znovuzrodili, jsme všichni dodnes přesvědčeni, že jsme tenkrát potkali Smrtku.

 

Enneagramové typy 

Enneagram

Enneagram osobnosti, většinou nazývaný jednoduše enneagram. Slovo enneagram pochází z řeckého ennea, což znamená devět a grammos, což znamená body[1] Enneagram je dynamická typologie, prastaré učení o typech, popisující devět různých charakterů[2]. Hlavní myšlenka enneagramu se opírá o zásadu, že každý člověk má nějaký hlavní, ústřední rys, který se podobá ose, kolem které se soustřeďuje celý život osobnosti. Tato "fixace" se vztahuje k obrannému mechanismu, který jsme si utvořili v dětství. Toto lpění – častěji nevědomé – se projevuje v našich zvycích a omezuje naše nazírání na svět. [3] Žádný z těchto typů (základních, enneagramových) není horší ani lepší než ostatní[4]. Jde tedy o nalezení svého typu, studium vlastní automatiky, opakujících se základních životních témat; studium stínů, skrytých motorů a mechanik vlastního charakteru; studium vašich partnerů ve vztazích a v práci se zaměřením na to, jak mohu pozorovat svět jejich očima.

Pomocí enneagramu máte možnost odhalit především vlastní osobnostní tendence, zaměření pozornosti na oblasti v životě, které jsou pro vás a vaše života a naplnění potřeb, tak důležité.

Dostanete možnost objevit nejen svoje tendence, ale i tendence druhých lidí. Enneagram je funkční nástroj pro pochopení, hlubší porozumění. Použít ho můžete jako pomůcku pro sestavování týmů, výchovu leaderů, řešení partnerských vztahů, výchovu obecně. Pamatujte však ! Žádné zjednodušování člověka na styl osobnosti. Poznáváme „auto“, neznáte však řidiče!

Na této stránce Vám chceme nabídnout krátké popisy jednotlivých enneagramových typů.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar