Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Čas jako měřitelná jednotka, aneb jaké by to bylo používat 100% mozkové kapacity

 

Nad tímto tématem jsem se pozastavila už několikrát. Jako asi každý z nás.  Fascinující jsou poznatky Charlese Darwina. Muže, kterého poznamenala veliká revoluční cesta člověka, takéž evoluční teorie. Muže který změnil svět. Jeho teorie ve svém čase byly velmi kontroverzní a přesto  jsou základem pro vědu více než 160 let. Dovolím si použít citaci z film Lucy, zejména pak roli Freemana Morgana,  jakožto profesora Normana a nejlepšího odborníka na lidský mozek, který právě Darwinovu teorii vysvětluje v praxi.

Před miliardami lety byl nám dán život. Jak jsme s ním naložili?

 

Tajemství AS-12: nejtajnější ponorky ruského námořnictva

Po celá desetiletí nebylo až do nedávné doby nic známo o existenci tohoto vojenského podvodního zařízení. A dokonce i teď jsou informace o incidentu, k němuž na něm došlo, velmi skoupé - vznikl oheň, existují lidské oběti. V současné době zbývá jen spekulovat, na čem vlastně členové posádky pracovali a k čemu je AS-12 - nejtajnější ponorka ruského námořnictva – určena.

Historie jaderné ponorky AS-12 se začala psát v dobách SSSR jako součást obranného projektu 10831, který byl v té době vyvíjen. Stavba byla prováděna za podmínek zvláštního utajení, aby byla skryta před Američany. Podle plánů sovětského vedení měl být AS-12 převeden do jedné z nejtajnějších struktur sovětského námořnictva - centra hloubkového výzkumu.

Podle Novate.ru, toto centrum studuje mořské prostředí a provádí další podvodní výzkum, zejména za účelem sestavení topografických map dna. Potřeba neustálé kontroly navigace pomocí ponorek byla důsledkem neustálých změn v zemské kůře. Pro tento účel byla AS-12 centrem objednána a její úkoly kromě jiného dále zahrnovaly: servis komunikačních systémů, narušení podvodních komunikačních systémů a hydroakustických systémů potenciálního nepřítele. Zapojila se také do zkoušek nových zbraní.

Stavba ponorky v praxi však trvala velmi dlouho. Práce, která začala v předvečer kolapsu SSSR, byla několikrát přerušena v 90. letech kvůli zastavení financování - tehdy slabá ruská ekonomika nebyla schopna takový drahý projekt utáhnout.

V důsledku toho se stavba táhla řadu let a teprve v roce 2010 byla ponorka převedena do Severní flotily Ruska. Jejím nosičem se stal atomový raketový křižník. Nicméně jiné zdroje uvádějí, že AS-12 není součástí Severní flotily a provádění jejích tajných úkolů koordinuje přímo ruské ministerstvo obrany.

 

Posvátné knihy Rady Devíti vládnoucí světu

Podle legendy ze III. století př. n. l. si indický král Ašóka poté, co pozoroval krvavou nelítostnost bitevního pole, uvědomil, že lidstvo je schopné zničit samo sebe, pokud ovládne k tomu potřebné zbraně. A tehdy král nařídil vybrat devět mudrců, aby vytvořili tajnou Radu Devíti, která měla neobvyklý úkol - všemožně bránit technologickému pokroku vedoucímu ke zdokonalování lidské civilizace.

Legenda dále praví, že byli vybráni nejlepší vědci, mágové, astrologové a filosofové, kteří sice měli pokračovat ve svém bádání, ale v žádném případě své objevy nesměli odhalit. Protože hlavním úkolem Rady Devíti bylo zabránit zavedení a dokonce i vytváření vynálezů, znalostí a objevů schopných povznést lidstvo na vyšší úroveň poznání. Pokud by si však navíc taková skupina naverbovala další vědce, politiky i vládce, mohla být upotřebitelná i k posílení možností a vlivu na svět...

Podle legendy jména jejích devíti členů nebyla nikdy zveřejněna. Důsledky jejich neobvyklé činnosti jsou však patrné v celé historii, kdy významní vědci, kteří byli schopni průlomových objevů, byli likvidováni a výsledky jejich výzkumu ztraceny.

Únik informací

Louis Jacolliot, francouzský konzul v Kalkatě za Napoleona III., měl přístup k mnoha tajným dokumentům a postupně tak vytvořil knihovnu vzácných svazků o velkých tajemstvích lidstva. V jedné ze svých prací říká, že tajné spojení “Devíti Neznámých” skutečně existovalo a existuje dosud. Po dvaadvacet století probíhal tajný výzkum ve všech oblastech znalostí, jehož výsledky pak byly zaznamenávány ve zvláštních knihách. V souvislosti s tím se zmínil i o neobvyklých technologiích, které byly v roce 1860, kdy to napsal, nemyslitelné, jako například o volné energii či psychologických válkách. 

Tato nejcennější sbírka vědeckého myšlení a technologií se prý nachází v oblasti hlavní činnosti Devíti Neznámých... na jihu samarské gubernie a v orenburgských stepích. Není známo, zda je to pravda, nebo ne, ale jak Francouz tvrdí ve své další knize „Požírači ohně“ - byla v Rusku vydána v omezeném nákladu v předvečer revoluce - i kdyby se sbírka v Rusku skutečně nacházela, po zveřejnění informací Louise Jacolliota byla v každém případě ukryta.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar