Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

 

Genderová rovnost? Další politický podvod mocných

Západními zeměmi se intenzivně šíří ideologie tzv. "genderové rovnosti", s jejími účelově prosazovanými kvótami pro ženy. Připomněla nám je třeba Ursula von der Leyenová, budoucí předsedkyně Evropské komise. Tyto kvóty prý křehčímu pohlaví pomůžou zpochybnit a překonat tzv. "tradiční genderové role" a "genderové stereotypy", a dosáhnout snadného postupu v profesní kariéře. Výsledkem má být jakési iluzorní, falešné, politicky a tabulkově determinované rovné postavení žen a mužů v západní společnosti. Nás však zajímá: jsou ženy opravdu tak primitivní a slaboduché, že by v profesionálním životě bez zvýhodňujících kvót a tabulek neuspěly? Nebo je celá genderová problematika jen velká lež a podvod, maskující skryté zájmy a cíle mocných?

Začněme ale od začátku. Současní ideologové genderové rovnosti prohlašují, že každá dívka je svým nejbližším okolím odmalička nedobrovolně vybízena k tomu, aby se v dospělosti cítila, chovala a přemýšlela jako žena, nikoliv jako muž. Důsledkem tohoto údajně negativního tlaku mají být tzv. "tradiční genderové role" a "genderové stereotypy", do kterých je prý dospívající žena takřka násilně vpasována. Proto v budoucnu raději upřednostní kariéru sestřičky v nemocnici či paní učitelky v mateřské školce, místo aby se rozhodla pracovat jako úspěšná instalatérka nebo údržbářka nákladních vozidel.

 

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

[...]

Před 80 lety začala druhá světová válka. Předcházela tomu dlouhá řada událostí.

Hlavními hráči tehdejší globální šachovnice byly Německo, Británie, Francie, Sovětský Svaz. Zpoza oceánů přihlížející a do událostí v Evropě po delší dobu jen nepřímo zapojené USA a Japonsko.

Po 1. světové válce bylo Německo neprávem označeno za hlavního, prakticky „jediného“ viníka 1. světové války. Na Německo byly uvaleny reparace, které Německo nemohlo být schopno nikdy zaplatit. Vzhledem k tomu, že reparace tehdy (v době zlatem krytých měn) musely být tak jako tak nakonec vypláceny ve zlatě, mělo Německo zaplatit reparace v objemu cca 90 000 tun zlata, což v té době představovalo zhruba 100% všeho zlata vytěženého v celé tehdy dosavadní historii lidstva na celém světě. Takže předem zcela zřejmě nesplatitelné. „Skvělý“ tah Francie a Británie, plus USA. Odtud se také bral základ pro vnitřní přesvědčení Němců, že byli neprávem a neúměrně potrestáni za 1. světovou válku (na kterou se ostatně těšily a pod první záminkou se ochotně do ní ihned pustily i Francie a Británie). Na tom pocitu pak úspěšně stavěl Hitler svoji politickou kariéru, rétoriku i praxi, včetně těch nejhorších excesů proti lidskosti: na - do značné míry oprávněném - pocitu Němců, že byli neprávem a neúměrně potrestáni za 1. světovou válku. Francie, Británie s podporou USA se zřejmě domnívaly, že předem nesplnitelné reparace a cílený naprostý rozvrat Německa nevyvolají žádný bumerangový efekt. Kdo ví, zda šlo z jejich strany o hloupost nebo sobeckou aroganci, která přehlíží následky, když se to špatné týká jiných. Možná obojí. Však uvidíme dále.

Adolf Hitler se stal německým kancléřem 30.1.1933.

Zaměřme se teď na ty kroky nacistické moci, které vedly k postupné územní expanzi a k posílení vojenské síly nacistického Německa (vojenské síly určené k vedení agresívní války, jak se mělo ukázat až později leč o to tragičtěji).

Historický exkurs jako předehra

Carské Rusko, Ruské impérium zahrnovalo před a během první světové války území, které na západě sahalo až za Varšavu a Lodž, zahrnovalo všechny pobaltské státy (dnešní Litva, Litevsko a Estonsko), na severo-západě pak zahrnovalo celé Finsko. Naopak ale velká část Ukrajiny, včetně zakarpatské Ukrajiny byla v této době součástí nikoli Ruského impéria ale Rakousko-uherské říše.

Jak čelit své vnitřní temnotě a strachům

Vždy se snažíme obrátit se ke světlu, k dobru a srdci. Temnotu se proto snažíme ignorovat nebo zatlačit někam hluboko. Někdy je třeba si ale uvědomit, že pokud přijímáme svou vlastní temnotu, neznamená to, že se stáváme zlým člověkem. Přijetí a vyřešení své vlastní temnoty není něco, co nás má zničit a dostat na dno. Naopak.

Vnitřní temnota a její podoba

Může mít mnoho podob, strach, agrese, pocit úzkosti a další negativní pocity. Každý máme svou vnitřní temnotu. Snažíme se jí dostat pod kontrolu, zahnat ji nebo si ji nepřiznat. V dnešní době je se přeci nosí být „v pohodě“. Ale pokud se temnotě nepostavíme čelem, roste a vzkvétá. Jakmile se na ní zaměříme a otočíme se k ní, bude slábnout…vyžaduje naši pozornost a vezme si ji, pokud ji tuto pozornost skutečně nebudeme věnovat.

Co je temnota a je zlá?

Temnota je něco, čím se nechceme zabývat. Ale díky ignoraci roste, stává se loutkovým mistrem a my loutkami. Čím více ji ignorujeme, tím více trpíme. Například muž, který byl zneužíván matkou, může mít tendenci manipulovat se ženami. Žena, která si prošla sexuálním zneužíváním, může mít tendenci přitahovat určité typy násilných partnerů. Někdy se temnota může změnit i v násilné činy. Vnitřní bolest a temnota někdy způsobí otupění a absolutní absenci vnímání lásky a soucitu. I dnes někteří z nás vlivem bolestivých zážitků vnímají lásku spíše jako fikci, než něco, co mohou zažít. Pokud i vy patříte k takovým lidem, je na čase toto změnit.

Útěk, ignorace, obelhávání sám sebe i ostatní

Většina tmy pochízí ze strachu. Strachu z něčeho, co nechceme vidět. Z něčeho, co je pro nás citlivé a může nám vnitřně opravdu ublížit. Ať se jedná o ego, o velmi nalomenou sebedůvěru, o zloměnou důvěru v lidi, zažitou zradu, a podobně…Společnost nás také učí, že skrýt emoce a strachy je v pořádku. Vždyť přeci: ,,Buď silná. Chlapi nepláčou. Nefňukej.“ Svá zranění a temnotu zkoušíme skrýt přehnanou prací, alkoholem, drogami, povrchními vztahy…Zkusme se na chvilku zastavit a uvědomit si, zda i my neřešíme podobným způsobem skrytou temnotu v nás.

 

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar