Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  

TIPY

Tisulská princezna – konec příběhu?

Anonymní svědectví z internetu

Na jednom internetovém fóru se objevila od nějakého Alexeje zpráva tohoto znění: 

„V roce 1974 jsem byl ve 4. ročníku na osmileté škole N76 v Kemerově a ředitelka školy Jekatěrina Ivanovna nám o tomto nálezu vyprávěla. Nepamatuji si údaje o genetické expertýze a ani informaci o stáří. Pouze přibližný věk ženy, její stav, oblečení a že byla v nějaké kamenné schránce s víkem naplněné barevnou tekutinou. Čekalo se tehdy na podrobnější článek v regionálních novinách, ale žádné články nebyly nikdy zveřejněny.“

A jiná podobná:

„Před 20 lety, když jsem byl mladým specialistou Aeroflotu, jsem jednou v noci v hotelu letiště v Orenburgu náhodou vyslechl vyprávění už postaršího velitele vrtulníku Mi-8. Podle jeho slov kdysi sloužil ve zvláštní letce pohraniční stráže — čti KGB SSSR. A jeho posádka se údajně podílela na přepravě kamenných sarkofágů někde v Altaji nebo v Zabajkalí a možná v Kuzbasu, to už si nepamatuji. Tyto rakve prý byly vyzvednuty z velkých hloubek v nějakém uhelném dolu. A v těch rakvích byli lidé. Ne mumie, ale lidé jako živí. Protestoval jsem tehdy, že uhlí je přece velmi starodávná fosilie, že tam lidé nemohli být, protože tehdy ještě neexistovali. Ale... pilot si stál na svém, že to prý je pravda. Během let jsem na tento příběh pozapomněl, protože jsem to tak trochu pokládal za folklór. Ale nyní jsem narazil na článek Olega Kuliškina a zůstal jsem ohromen. Několik posledních dní jsem přemýšlel, v jaké podobě tento příběh dát na blog, aby si o mně přátelé nemysleli, že jsem úplně blázen. Ale máme tu tentýž příběh, pouze od jiné osoby!“

 

Otevřený dopis „Milionu chvilek pro demokracii“

Jakkoliv je vhodné podpořit demokratické snahy, je neméně důležité slyšet hlas těch co mají opačný názor, zvlášť pokud je podaný kultivovanou formou.

Vážení účastníci a podporovatelé „Milionu chvilek pro demokracii“,

je to jen pár dnů do avizované demonstrace, která má proběhnout v pátek 16. 11. 2019 na Letné. Za celou dobu, co „Milion chvilek pro demokracii“ pořádá protestní demonstrace, tak jsem nepochopila, jako celá řada občanů, co vlastně chcete, za co demonstrujete. Pokusím se tomu přijít na kloub, ačkoliv bych byla raději, kdybyste to sdělili veřejnosti sami.

Tak co bylo objednáno – zadání nebo ukončení trestního stíhání? Co s tím udělá NSZ Pavel Zeman? To uvidíme za pár týdnů. Možná, že si vyslouží za odměnu teplé místečko v Bruselu nebo Štrasburku? Jenže podle „obvyklé praxe státního zastupitelství“ by se jednalo o trestný čin úplaty. Což již známe z trestního stíhání tzv. trafik pro politiky v Nečasově vládě, a kde čelil, nebo ještě čelí expremiér Nečas trestnímu stíhání. Pokud si dobře pamatuji, tak „trafikanti“ skončili dokonce na mnoho týdnů ve vazbě.

 

Global restart button - aneb fiktivní otevřený dopis Gretě Thunbergové

Aleš Stebel

Milá Gretko,

jsi-li vystrašená a rozhořčená, máš zajisté právo nepokrytě vyjádřit tyto pocity, které pak může sdílet významná část tvé generace. Můžeš se tak stát ikonou generačního konfliktu, ve kterém bude zajisté i dost prostoru pro různá neporozumění, nepochopení i pro klikaté cestičky do pekel, dlážděné dobrými úmysly. Nechci ti vyjádřit podporu, ale ani ti nechci odporovat. Chci ti vyjádřit porozumění, spojené s jistou útěchou. Jsem totiž součástí skupiny lidí, která již delší dobu analyzuje rizika pro tuto planetu, z nichž jedno je předmětem tvé vášnivé snahy přimět mocné tohoto světa brát právě toto riziko nanejvýš vážně.

Víme, jak tuto planetu zachránit a překročí-li naplňování rizik kritickou mez, zachráníme ji s rozhodným a neochvějným odhodláním.

Mocní lidé, na které se obracíš, nejsou tím, čím se zdají být. Jejich moc je v mnoha ohledech iluzorní. Hovoříš často k loutkám, které nemohou nic změnit, i kdyby chtěly. Nadto platí, že některé změny není schopen prosadit nikdo. Ani žádná globální instituce, či nejmocnější imperátor na této planetě.

Jsi součástí civilizačního okruhu, který je díky své vyspělosti nejmocnější, nejbohatší a spotřebitelsky nejdravější impérium světa. I když nevím jak, můžeme si představit možnost, že bychom přiměli země tohoto impéria snížit radikálně spotřebu jejich obyvatel. Stačilo by přece, aby cena za energii, vodu a nerosty byla v násobcích vyšší. Téměř každý jednotlivec našeho civilizačního okruhu by se choval spotřebitelsky uvědoměle. Nemusel by ho nikdo přemlouvat k ekologicky šetrnému způsobu života. To by teoreticky šlo zařídit, i když by nás to bolelo a mnohým ekologickým aktivistům by vyprchalo nadšení.

 

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar