Tipy a inspirace

A+ A A-

US sponzorovaní rebelové byli v Sýrii poraženi. Vládní síly obnovují po celé zemi mír.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

I přes všechno to úsilí vynakládané médii západního mainstreamu za účelem zakrytí násilných činů proti civilnímu obyvatelstvu spáchaných rebely opozice, byla i tak skutečná tvář této opozice odhalena. Militanti poražení v bojové linii obrátili svůj hněv proti bezbranným lidem. Svět byl šokován zprávami o četných masakrech v Jisr Al-Shuqu v provincii Idleb, ve vesnici Hatla in Deir Al-Zor, v oblasti Khan al-Assal in Halab. Postřílení 450 žen, dětí a starých lidí v místní kurdské komunitě Tal Abyad v Rakka pak už setřáslo všechny pochybnosti: události v Sýrii nemají charakter občanské války, nýbrž války syrských vládních sil proti Západem sponzorovaným mezinárodním teroristům a extremistům.Pro americké vůdce bude těžké vysvětlit mezinárodní komunitě a voličům způsob, jakým se US staly spojencem Al-Kaiídy. Cynismus Západu byl odhalen, když CIA jmenovala generála Johna Righta, který bojoval proti terorismu v Afghánistánu, zodpovědným za US operace v Sýrii, takže ten má nyní možnost cvičit syrské teroristy v Jordánsku.

 

Ovšem bez přímé Západní vojenské intervence, jsou rebelové i tak poráženi.

 

Akhmet Jabra, president samozvané „Syrské národní koalice revolučních a opozičních sil,“ na schůzce s US ministrem zahraničí vyhlásil, že „Situace v Sýrii je teď zoufalá.“

 

Vládní síly krok za krokem, region za regionem po celé zemi obnovují mír.

 

I v Homsu, v jedné z bašt rebelů, přebírají vládní síly pevně iniciativu a znovu dobývají strategické okresy. K základním změnám v Syrském konfliktu už došlo a ty spočívají na několika základních faktorech.

Syřané, kteří už mají dost nezákonnosti ve své zemi, skládají zbraně a vrací se do svých domovů a ke svým rodinám, přičemž někteří opětovně vstupují do ozbrojených a policejních sil, aby chránili jak své příbuzné, tak svou vlast.

 

Jak říkají někteří bývalí militanti, Sýrie nemá pod extremismem žádnou budoucnost.

 

Válka proti radikálním islamistům sjednotila šiíty v Íránu, Iráku a Libanonu, kteří se postavili na stranu presidenta Bashara al-Assada. Palestinští uprchlíci vyhnali militanty z uprchlického tábora Yarmouk u Damašku.

 

Na druhé straně se v opoziční koalici objevuje rozkol a dochází v ní k násilným vnitřním konfliktům.

 

Přinejmenším 12 ozbrojených skupin vyhlásilo své odtržení od brigády Dar al-Jabal ze Svobodné syrské armády na protest proti spřáhnutí s Al-Kaiídou a proti zabíjení civilistů.

 

Hnutí syrských Kurdů překvapilo Západ a zvláště Turecko. Neustálá podpora militantům spolu s vnitřními nepokoji a se zhoršováním Kurdské otázky by mohla vést i teritoriální dezintegraci Turecka. Syrská opozice ztratila zase jednoho dalšího spojence s tím, jak bylo odstraněno Muslimské bratrstvo a Mohhamed Moursi.

 

Evropská finanční krize a tlak ze strany Ruska a Číny zabránil Západu v přímé vojenské intervenci do Sýrie, přičemž Království Saúdské Arábie a Kataru nejsou schopná předurčit výsledek tohoto konfliktu.

 

Konečné vítězství vládních sil je už jen otázkou času.

 

Z nedávných prohlášení Bashara al-Assada je zřejmé, že pro extremisty není šance na milost.

 

Může tomu být docela dobře tak, že Syrský konflikt se stane příkladem vítězství státu a lidu nad mezinárodním terorismem. V takovém případě ale mohou být US a Evropa podněcovány, aby vytvořily nové výcvikové tábory pro teroristy, aby tak nahradili ty, kteří v současnosti prchají ze Sýrie novým přílivem teroristů.

 

by Farhad Hashemi

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar