Tipy a inspirace

A+ A A-

Jak se stát chudákem? Nestarat se o stát

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Nečasovu vládu musela zrušit pro zlodějny státní prokuratura a ne občané. Lidi stát už vůbec "nezajímá", ať si tam krade, kdo chce, stejně jako v Řecku. USA je podle statistik pořád nejbohatší země světa. Ale státu se zmocnili ti nejbohatší a jedno procento otočilo během posledního desetiletí toky financí tak, že střední třída za posledních 10 let rekordně zchudla. Úroveň střední třídy v USA se propadla až na 27. místo, Podívejte se na tento graf.

 

 

 

Když Nečasovu vládu musela zrušit pro zlodějnu státní prokuratura a ne občané, došlo k zajímavému posunu. Lidi stát už vůbec "nezajímá", ať si tam krade, kdo chce, stejně jako v Řecku. Ale my pravidelně píšeme o tom, jak do dnes v Řecku vypadá doopravdy. Zhroutily se základní služby, které stát zajišťuje: školství, sociální a lékařská péče, důchody.

 

V USA střední třída jde do chudoby právě proto, že se nestará o stát. Tak se v kostce podívejme, co všechno nás po rozkradení státu bude stát peníze navíc. Stačí se jednoduše podívat na důvody, které američtí ekonomové uvádějí pro zchudnutí střední třídy.

 

     ·         Není zajištěný přístup ke všeobecné lékařské péči jako u nás. Rozkradení zdravotnictví ve skutečnosti znamená ohromné náklady na léčbu nebo smrt jako dnes v Řecku.

     ·         Bez odborové organizace a vyšší základní mzdy jsou platy na úrovni chudoby, a tím i poptávka po zboží a službách. Výsledkem je zničení střední třídy živnostníků a řemeslníků.

     ·         Banky a super bohatí jsou úplně mimo kontrolu, neplatí daně a ze země vyvážejí nekontrolovaně prakticky veškeré vytvořené bohatství. Viz firma Apple platící v USA necelá 2 % daně z čistého zisku.

     ·         Vyšší vzdělání po rozkradení státu znamená celoživotní zadlužení, které v USA už dnes není schopen zaplatit ani stát. Udělal dluh sám sobě a žijí z něj pouze banky.

     ·         USA fakticky vyhlásila tichou válku minoritám. Ve velkých městech je 80 % mladých amerických černochů s kriminálním záznamem. (Michelle Alexander: The New Jim Crow: Mass Incarceration in the Age of Colorblindness).


Závěr je jasný. Nepřítelem není stát, ale zájmové skupiny sdružené kolem jednoho procenta, které stát systematicky vykrádají pro své zájmy. A je jedno, v jaké jsou právě politické straně. Znají jen ideologii vlastního zájmu a nic jiného je nezajímá. Z hlediska nás, občanů, představují tyto skupiny doslova smrtelné nebezpečí.

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar