Tipy a inspirace

A+ A A-

Vrcholní ekonomičtí poradci předpovídají světovou válku a nepokoje

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Už jsme ve válce v mnoha zemích po celém světě. Ale ekonomičtí poradci varují, že ekonomické faktory by mohly vést k nové světové válce. Kyle Bass píše: Biliony dolarů dluhů se restrukturalizují a miliony finančně uvážlivých střadatelů přijdou o velké procento své reálné kupní síly v přesně tu nejhorší dobu svého života. A svět tím opět neskončí, ale sociální pletivo dosud požitkářských národů se napne na samou hranici a někdy i potrhá. Bohužel ohlédneme-li se zpět do ekonomické historie, je vždy až příliš často projevem prosté ekonomické entropie dohrané až do svého logického závěru válka. Věříme, že válka je nevyhnutelným důsledkem současné globální ekonomické situace.

 

Larry Edelson napsal předplatitelům email nadepsaný „Co nám říká „Cyklus války“ o roce 2013“, kde uvádí:

 

Od 80. let studuji tzv. „cyklus války“ – přirozený rytmus, který společnosti predisponuje k úpadku do chaosu, do nenávisti, do občanské a i do mezinárodní války.

 

Určitě nejsem prvním člověkem, který zkoumá tyhle zřetelné vzory historie. Přede mnou už byli mnozí, zvláště Raymond Wheeler, který vydal prozatím tu nejautoritativnější kroniku válek pokrývající období 2 600 let.

 

Zrovna teď je ale jen velmi málo lidí, kteří jsou zrovna teď ochotni o tomto problému diskutovat. A na základě toho, co vidím, by důsledky v roce 2013 mohly být totálně obrovské.

 

Bývalý technický analytik Goldmana Sachse Charles Nener – který v minulosti učinil některá nesmírně přesná vyvolání budoucnosti a poskytuje je hlavním spekulativním fondům, bankám, brokerským domům a lidem ze sítí vyšších kruhů jako svým klientům – říká, že „ke konci období let 2012 až 2013 se rozpoutá větší válka“, která vyžene akciový index Dow na 5 000.

 

Veterán investičního poradenství James Dines předpovídá epochální válku, jako byla I světová válka a II světová válka, která začne na Středním východě.

 

Nouriel Roubini varoval před válkou s Íránem. A když se Roubiniho ptali:

 

Kam nás to všechno přivede? Z vašeho hlediska spočívá riziko v další Velké depresi. Ale i úctyhodní evropští politici už mluví ne jen o ekonomické depresi, nýbrž o možných ještě horších důsledcích během asi tak příštího desetiletí. Máme-li na paměti evropskou historii, k čemu nás to přivede?

 

On odpověděl: 

 

Ve 30. letech, protože jsme se dopustili těžkých politických chyb, jsme si prošli finanční nestabilitou, bankroty, devalvacemi měn, tiskem peněz, kapitálovými kontrolami, obchodními válkami, populismem, spoustou radikálních, populistických a agresivních režimů, které nastoupily k moci počínaje Německem přes Itálii až ke Španělsku až po Japonsko, a pak jsme skončili s II. Světovou válkou.

 

Teď ale nepředpovídám III. světovou válku, ale vážně, dojde-li ke druhé globální finanční krizi po té první, tak vstoupíme do deprese: politická a sociální nestabilita v Evropě a v dalších rozvinutých ekonomikách se přemění ne extrémně tíživou. A to je cosi, co nám musí dělat starosti.

 

Miliardářský investor Jim Rogers uvádí:

 

Pokračování ve výkupech z dluhů v Evropě by nakonec mohlo zažehnout další světovou válku, říká mezinárodní investor Jim Rogers:

 

***

 

„Přidejte k tomu dluh, pak se situace zhorší a nakonec to prostě zkolabuje. Pak budou všichni hledat obětního beránka. Politici obviní cizince a jsme zase ve II. Světové válce nebo v jakékoliv Světové válce.“

 

Marc Faber říká, že americká vláda v reakci na novou ekonomickou krizi začne nové války:

 

„Další věcí, kterou vláda udělá, aby odvrátila pozornost lidu od špatných ekonomických podmínek, je, že někde začnou válku“

 

„Když se globální ekonomika nezačne zotavovat, tak lidé jdou obvykle do války“

 

Jsme uprostřed globální měnové války – tj. v situaci, kdy si všechny národy konkurují s devalvací svých měn co nejvíce, aby podpořily export. A zvolená brazilská prezidentka v roce 2010 řekla:

 

Naposledy, když došlo k sériím konkurujících si devalvací … tak to skončilo druhou světovou válkou.

 

Jim Rickards souhlasí:

 

Měnové války vedou k obchodním válkám, které často vedou k horkým válkám. V roce 2009 se Rickards zúčastnil první válečné hry Pentagonu na „finanční válku“. Rickardson vyjadřující důvěru v americkou schopnost porazit kterýkoliv další národní stát v bitvě, říká, že US by mohly být zavlečeny do „asymetrického válčení“, pokud měnové války povedou k vzestupu inflace a ke globální ekonomické nejistotě.

 

Stejně jako Jim Rogers:

 

Obchodní války vždy vedou k válkám.

 

Martin Armstrong v srpnu napsal:

 

Naším velkým problémem je to, že byrokracie válku chce. To všechny odvede pozornost od NSA a ospravedlní to jejich konání. Potřebují odvedení pozornosti od ekonomického poklesu, který přichází.

 

Armstron minulý měsíc argumentoval, že válečné plány proti Sýrii jsou ve skutečnosti o dluhu a výdajích:

 

Sýrie vypadá, že lidi řadí za Kapitolem, když zdroje, které mluví o těch telefonních hovorech, jsou převážně proti jakékoliv akci. Politici ale úplně lidi ignorují. Což poukazuje, že ve skutečnosti existuje opravdu tajná agenda k dosažení cíle, který je mimo okruh diskuse. Tím je s největší pravděpodobností dluhový problém a válka je nezbytná k uvolnění tlaku, který blokuje výdaje.

 

A vzhledem k tomu, že mnozí vlivní ekonomové chybně věří, že válka je pro ekonomiku dobrá … mnozí buď otevřeně, nebo skrytě na válku tlačí.

 

Navíc bývalý předseda Federálních rezerv Alan Greenspan řekl, že Irácká válka byla opravdu o ropě a bývalý ministr financí Paul O’Neil říká, že Bush plánoval iráckou válku už před 11.9. A podívejte se ZDE a ZDE. Pokud byla tahle válka o naftu, tak by se i další na ropu bohaté země mohly stát předmětem invaze.

 

A americká politika používání vojenské síly k ohrazování rostoucího ekonomického vlivu Číny – a považování ekonomické rivality jako podkladu opravňujícího k válce – to všechno vytváří sud prachu.

 

Nakonec multi-miliardářský investor Hugo Salinas Price říká:

 

O tom, co se stalo v Libyi panu Kaddífímu mnozí spekulují, že skutečným důvodem jeho svržení bylo to, že plánoval celo-africkou měnu k vedení obchodů. Stala se mu ta samá věc, jako se stala Saddámovi, protože USA nechtějí žádnou solidní měnu konkurující dolaru. Víte, on Kaddáfí mluvil o zlatém dináru.

 

A opravdu hlavní redaktor CNBC John Carney uvedl:

 

Je to snad poprvé, kdy revoluční skupina vytvořila centrální banku, zatímco je pořád ještě uprostřed boje se zavedenou politickou mocí? Určitě to zjevně poukazuje na to, jak nesmírně mocnými se centrální bankéři v naší éře stali.

 

Rober Wenzel z Economic Policy Journal si myslí, že iniciativa centrálního bankovnictví odhaluje, že cizí mocnosti mohou mít silný vliv na rebely.

 

To poukazuje na to, že jsme tam měli trochu víc než rozvášněné bandy rebelů řádících kolem a že v tom byly velice rafinované vlivy. „Nikdy jsem před tím neslyšel, že by byla vytvořena centrální banka jen týdny po začátku lidového povstání,“ napsal Wenzel.

 

Opravdu někteří říkají, že nedávné války byly ve skutečnosti o přivedení všech zemí pod útisk západního centrálního bankovnictví.

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar