Tipy a inspirace

A+ A A-

Special Collection Service americké NSA (něco jako StB) také v Praze

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

A další skandál je tu. Tentokrát opět nepřichází nic nového. Přichází něco, co už nějaký ten měsíc víme – NSA a CIA mají v Praze společnou jednotku zvanou “Special Collection Service.” Dočasný český premiér Jiří Rusnok se nějak nehlásí k evropské iniciativě pro zastavení amerického špehování komunikací politiků, mrtvého brouka ale zřejmě nebude hrát věčně. Jak bylo odhaleno z prezentací programu X-KEYSCORE, NSA si po celém světě udržuje, nebo udržovala, přes 90 tajných základen pro špehování z amerických ambasád. Na mapě s názvem “Kde je X-KEYSCORE” je to víc než jasné – NSA působí i v České republice.

 

To hlavní potvrzení přinesl německý magazín Spiegel v souvislosti se “skandálem” s odposloucháváním telefonu kancléřky Angely Merkelové. Podle vnitřních dokumentů, údajně pocházejících od Edwarda Snowdena, bylo telefonní číslo Merkelové označeno jako terč už v roce 2002 “Evropskou státní skupinou” (European State Branch) a odposlouchávání mělo pokračovat i při návštěvě Baracka Obamy Berlína letos v červnu. (zdroj)

 

Podle dokumentu špehování Merkelové prováděla americká ambasáda a skupina zvaná “Special Collection Service” (SCS). SCS je společnou jednotkou NSA a CIA pro špehování politiků z amerických ambasád. Kromě 80ti celosvětových základen měla SCO měla své jednotky v 19ti evropských městech (ačkoliv je to nečitelné, podle mapy X-KEYSCORE by to tak mohlo být), včetně Davonu, Paříže, Madridu, Ženevy, kde pracoval jako agent CIA Edward Snowden (hned v prvním rozhovor pro Guardian řekl, že se jednou pokoušel podvést švýcarského bankéře, více zde), Berlíně, Frankfurtu nad Mohanem a, teď pozor, v Praze.

 

Zpráva o špehování českých komunikací se poprvé objevila v polovině září. Server Česká pozice tehdy uvedl, že britský partner NSA, GCHQ, sledoval v rámci programu Tempora transatlantický kabel TAT-14, přes který běží významná část datové komunikace mezi USA a Evropou. Britové také mohli odposlouchávat telefonáty, číst emaily a sms zprávy z různých států K provozovatelům kabelu patří mj. Deutsche Telekom, Slovak Telekom anebo také české pobočky společností Telefónica a Vodafone. Daniel Čermák ze společnosti Pro-Zeta tehdy serveru řekl: “Pokud někdo odposlouchává TAT-14, tak zajisté odposlouchává i českou komunikaci, to stoprocentně ano. Koneckonců se jedná o kabel vlastněný evropskými operátory, a není tedy důvod ho nevyužívat.”

 

Daleko podivnější je reakce Angely Merkelové. Není to totiž tak dávno, co se světem roznesly informace o spolupráci NSA s německou BND. Německo se totiž jentak náhodou ocitlo na seznamu tzv. států 3.stran. Špehování NSA totiž funguje na tzv.”strany.” Prvními stranami jsou USA a další americké pořádkové agentury, druhými stranami jsou všechny anglicky mluvící země, třetími většina evropských států, včetně Německa, Belgie, Francie, Španělska….A tak to pokračuje dál. Merkelová tak o americkém špiclování musela moc dobře vědět, nebo se jako užitečná figurka stala obětí podvodu. Tak či tak je v tom také namočena, viz.:

 

http://www.youtube.com/watch?v=S9idaTWEy9Q

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar