Tipy a inspirace

A+ A A-

Pro Ukrajinu se otvírají brány pekel

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Přesně jak jsem předpověděl ve svém posledním článku ohledně vývoje na Ukrajině, zařadili evropští politici a ukrajinská opozice forsáž a pokouší se v Kyjevě o další barevnou revoluci. Normálně zdrženliví eurobyrokrati náhle začali vztekle kárat Rusko kvůli „nepřijatelnému ruskému zasahování“, zatímco jejich vlastní diplomati vystoupili na pódiu a vybízeli k (ilegálním) demonstracím v Kyjevě. Co se týká opozice, ta vynaložila impozantní zdroje, aby svezla lidi z celé Ukrajiny, pobaltských států a Polska do Kyjeva, aby tam zorganizovali masová shromáždění, a aby zajistili, aby se objevilo dost lidí, začali shromáždění rockovým koncertem zdarma. Nakonec sjednocené opoziční strany prohlásily, že vytvoří „jednotnou centrálu odporu“, jejímž prvním úkolem bude zkoordinovat celoukrajinskou generální stávku.

 

Na Ukrajině zařadili evropští politici a ukrajinská opozice forsáž a pokouší se v Kyjevě o další barevnou revoluci. Normálně zdrženliví eurobyrokrati náhle začali vztekle kárat Rusko kvůli "nepřijatelnému ruskému zasahování", zatímco jejich vlastní diplomati vystoupili na pódiu a vybízeli k (ilegálním) demonstracím v Kyjevě.

 

Eurobyrokrati a ukrajinští nacionalisté jsou šílení, opravdu, opravdu šílení a rozzuření. Vnímají to tak, že jeden muž náhle změnil názor, zapřel všechny své předešlé sliby a náhle sólově zastavil proces, do kterého investovali obrovské množství politického kapitálu. A mají naprostou pravdu, přesně to se stalo. Nyní jsou eurobyrokrati a ukrajinští nacionalisté ve stejné prekérní situaci: obě strany se cítí extrémně slabými a obě se bojí Ruska, obě strany jsou finančně bankrot a doufají, že politické vítězství zastíní jejich ekonomické nezdary, obě strany nenávidí Rusko a cítí, že je absolutně klíčovým upřít Rusku jakoukoliv možnou výhodu (skutečnou nebo imaginární), kterou by mohlo získat svazkem s Ukrajinou. Ano, jsou to čistě negativní nenávistné pocity neschopnosti, smíšené se sebeklamem velikosti, ve kterou tolik doufali, ale která je navždy nedosažitelná. Ale negativní pocity, konkrétně ty nacionalistické, mohou být velmi mocné, jak Hitler předvedl celému světu tak jasně.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://zvedavec.org/komentare/2013/12/5760

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar