Tipy a inspirace

A+ A A-

Itálie plápolá revolucí bez povšimnutí médi

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Aniž by byla jedinou zprávou v tuzemských i většině zahraničních médiích zmíněna, začala dnes po půlnoci třídenní masivní akce, kterou Italové nenazývají nijak méně než revoluce. Oč jde? Předem plánovaná akce začala dnes o půlnoci. Lidé blokují dálnice a silnice, po celé Itáilii bylo ustanoveno ve větších městech asi 100 center revoluce. „Lidé se spojili a vydali se bojovat proti zlodějům, kteří nám vládnou,“ řekl jeden z účastníků revolučního hnutí Antonio Dago Morena. Italská média a rozhlasové stanice (Rai a Mediaset - dvě největš televizní společnosti ovládané Berlusconim) se snaží informaci o současné situaci v Itálii bagatelizovat a odrazovat potenciální účasníky protestů tím, že v ulicích se vlastně nic neděje.

 

 Přesto se od rána probouzí ke změně a vyráží do ulic stále více Italů. Náklaďáky zablokovali dálnice, obsadili železniční stanice. Na náměstí velkých měst jako Turín, Řím, Neapol nebo Milán se shromáždily davy demonstrantů, kteří požadují odstoupení vlády v čele s Enrico Lettem.

 

Co konkrétně vystupňovalo situaci v Itálii do neúnosné meze, kterou sledujeme od dnešního rána? Nejde jen o politickou krizi, kdy země byla několik měsíců bez faktické vlády. Navíc připočtěme tahanice a soudy s Berlusconim a jeho výsměch zákonům při amnestii. Obyvatelům Apeninského poloostrova vadí také všeobecné zdražování, které se projevilo hlavně v cenách benzinu. Mnoho lidí nemá na to důstojně vyžít, zaplatit nájem. Italové hromadně ztrácejí práci, majitelé firem ruší své závody, v poslední době jsou na denním pořádku série sebevražd zoufalých lidí. Na jaře tohoto roku na sebe upozornili dva Italové, kteří se pro neúnosnou finanční situaci pokusili upálit. Poměry se zjevně nelepší a obyvatelé Itálie, zmítající se v hluboké krizi již po několik let, ztrácejí nervy.Korupce, klientelismus a prohlubování mezi elitou a nižšími třídami společnosti nehodlají Italové dál trpět.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://slunecko.blog.idnes.cz/c/385961/Probudte-se-Italie-plapola-revoluci-bez-povsimnuti-medii.html

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar