Tipy a inspirace

A+ A A-

Putin vítězí na Ukrajině

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

V Kyjevě je mrazivá zima, v tomto legendárním městě zlatých dómů na březích řeky Dněpr – v kolébce dávné ruské civilizace a v nejkouzelnějším ze všech východoevropských hlavních měst. Je to pohodlné a dost prosperující místo se stovkami maličkých a útulných restaurací, pěkných ulic, rozmanitých parků a s tou úžasnou řekou. Holky jsou tu krásné a chlapi statní. Kyjev je daleko poklidnější než Moskva a pro peněženku je to tu přívětivější. Ač statistiky říkají, že Ukrajina je zhroucená a její lidé by měli být tak chudí jako Afričané, v reálu si díky fiskální prozíravosti nevedou příliš špatně. Vláda si volně půjčuje a utrácí, silně dotuje bydlení a topení a drze se vyvlíkli z devalvace národní měny a z programu zbídačování předepsanému MMF.

Tento život na dluh mohl fungovat jen dočasně: Ukrajina byla odsouzena k bankrotu na svůj dluh buď příští měsíc, nebo i dřív, a to je jeden z důvodů té dnešní mely.

 

Přetahovací konflikt mezi Východem a Západem o budoucnost Ukrajina trval přes měsíc a byl s veškerou praktickou účelností zakončen rozhodným vítězstvím Vladimira Putina, čímž se přidal k jeho předchozím úspěchům v Sýrii a v Íránu. Potíže začaly, když administrativa presidenta Janukoviče začala hledat úvěry, aby restrukturalizovala své půjčky a vyhnula se bankrotu. Neměli žádné nabídky. Obrátili se opomoc na EC; a EC, převážně z iniciativy Polska a Německa, které viděly, že ukrajinská administrativa je zoufalá, připravila neobvykle drsnou asociační dohodu.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3272

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar