Tipy a inspirace

A+ A A-

Oleg Carev: byli jsme krok od občanské války (Ukrajina)

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Před třemi týdny, v sobotu 30. listopadu, mi pozdě večer zavolali, ať okamžitě přijedu do Kyjeva. Potřeboval jsem deset minut, abych seděl v autě směrem na Kyjev. Jel jsem sám, na výjezdu z Alexandrie jsem viděl památník s vlajkou EU, zavázanou jako šála na šíji. Ve vzduchu byla cítit revoluce. Od toho dne uběhly celé tři týdny a teprve včera jsem se vrátil domů. Nyní je možné říct: nikdy jsme nebyli blíže rozpadu země a občanské válce, než v tyto dny. Přičemž "sametový" rozpad by to určitě nebyl. Bodem zlomu v radikalizaci Majdanu se stalo jeho rozehnání 30. listopadu. Přesněji, rozehnání jeho skromných ostatků. Ten sebevražedný krok se velmi podobal na umělou speciální operaci některých představitelů vlády proti vládě.

Právě tehdy se málo pochopitelné hesla eurointegrace změnily na všem pochopitelné "Bijou naše!" Podobná hesla jsou vždy nejvíc motivující a efektivní, což i nyní dovolilo dostat na náměstí a ulice velké množství lidí.


Následující ráno po rozehnání Euromajdanu začal ostrý informační útok na vládu. Ukázalo se, že v zemi prakticky nejsou média, která by pracovala v zájmech fungující vlády nebo by alespoň byla neutrální a ukazovala by situace, jaká je! V ten okamžik se v jednom bodě sešly zájmy naprosto různých sil, orientovaných na to, svrhnout nebo oslabit stávající vládu v osobě nynějšího prezidenta.


Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde:http://leva-net.webnode.cz/products/oleg-carev-byli-jsme-krok-od-obcanske-valky/

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar