Tipy a inspirace

A+ A A-

Přehřátá finanční planeta, světový politický chaos a stínové bankovnictví

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Historici, kteří obvykle počítají, že 19. století trvalo od roku 1815 (Waterloo), do roku 1914 (První světová válka), by určitě 20. století definovali obdobím 1914-2014, tedy končící rokem, v němž starý systém zemře, zatímco se vynoří nový. V tomto Novém roce 2014 tedy vítejte do 21. století! My už jsme rok 2013 symbolizovali jako „první krok do chaotického světa poté“. (Zdroj: GEAB n°70 vyšel v roce 2012) Byl to rok, který byl pro nové století v podstatě rokem nula, a byl koncem, během něhož se vynořovala řešení ze všech stran. Na počátku roku 2014 jsou světla reflektorů zaměřena na Eurozónu, Čínu, Rusko a BRICS, kde se začínají s neuvěřitelnou rychlostí konstruovat nástroje k utváření toho „světa poté“: ten „svět před tím“ se překlápí do „světa poté“.

Existuje tu nicméně trvalé riziko exploze té přehřáté finanční planety hnané tou neuvěřitelnou nerovnováhou v USA … nevyřešenou a jen málo řešenou.

 

A to současné přechodné období, ač je určitě nadějné, je nicméně vysoce nebezpečné. Jedním z nebezpečí je ten statistický „smog“ („Smog“ popisuje směs kouře a mlhy, která pravidelně pokrývala během Průmyslové revoluce Londýn.), který bude nejspíš pro tento rok charakteristický: zaprvé, americké ekonomické a finanční ukazatele postrádají jakýkoliv orientující smysl kvůli tomu, jak jsou manipulované, aby zamaskovaly tu katastrofickou realitu; a zadruhé, nástroje statistické transparentnosti vynořujícího se světa nejsou dostatečně spolehlivé, aby na realitu řádně vrhly světlo. Máme tu zhroucení viditelnosti trvající už několik let na jedné straně, a počátek organizované transparentnosti, kterou světová ekonomika potřebuje, aby plánovala strategie, na straně druhé, přičemž v roce 2014 jsme dosáhli statistického pochopení toho důlu, do něhož se hospodářská vlna propadla. A to se neobejde bez následků.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3380

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar