Tipy a inspirace

A+ A A-

Kličko se dostal do pasti

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Šéf ukrajinské opoziční strany UDAR Vitalij Kličko žije už od prosince na kyjevských ulicích. Organizuje demonstrace, je ohnivým řečníkem. Proč to dělá? V ukrajinských médiích se občas píše, že bojuje o svou politickou budoucnost. Ohlásil totiž, že v příštím roce bude kandidovat v prezidentských volbách. Nejspíš ale nebude. A ironicky k tomu pomohl poslanec spřátelené opoziční strany. Loni dostal poslanec Igor Grycenko »skvělý nápad«. Byl zvolen za stranu Batkivščina, volně by název dal přeložit jako »Odkaz otců«. Silně nacionalistické uskupení se rozčilovalo, že ukrajinským prezidentem by měl být jen »opravdový« Ukrajinec, ústava prý na to ale nedbá. Politická situace ovšem změně ústavy nakloněna nebyla.

 Grycenko navrhl, aby se změnil daňový zákon v části týkající se registrace plátců daně a to následovně: »Pokud má občan právo stálého pobytu v jiném státě, znamená to, že nežije na Ukrajině.« Důležitá věta, protože do prezidentských voleb se může přihlásit jen občan, který posledních deset let před kandidaturou na Ukrajině žil. Kličko domů dojížděl, zákonu by asi vyhověl, ale jen bez oné »Grycenkovy věty«.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.halonoviny.cz/articles/view/15190883

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar