Tipy a inspirace

A+ A A-

Překvápko pro podlomené národy eurozóny: Nejdříve vyvlastněte své občany

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

V tom, co se určitě setká s posměšným pokřikem po celé Evropské unii, a co je v souladu s tím, co před tím doporučoval MMF (a před čím jsme před tím varovali jako před nevyhnutelným), tak Bundesbankav pondělí řekla, že země které čeká bankrot, by měly vytáhnout soukromé bohatství ze svých občanů přes jednorázový kapitálový tribut, než požádají o pomoc další státy. Jak hlásí Reuters, Bundesbanka prohlašuje: „Kapitálový tribut odpovídá principům národní odpovědnosti, podle nichž jsou daňoví poplatníci odpovědní za závazky své vlády, než se bude vyžadovat solidarita od dalších států.“ Uvádí ovšem, že nebudou podporovat realizaci opakujících se zdanění bohatství v Německu s tvrzením, že to by poškodilo růst.

Čekáme vyvrácení (nebo Draghiho úžas budící řešení k této čáře v písku.)

Německá Bundesbanka v pondělí uvedla, že země před bankrotem by měly stáhnout soukromé bohatství svých občanů přes jednorázový kapitálový tribut, než požádají další státy o pomoc.

 

Tvrdý postoj Bundesbanky přichází po letech krize eurozóny, která zažila už pět vykupování vlád z dluhů. Rovněž docházelo k tržním intervencím Evropské centrální banky, např. v Itálii, kde je čisté průměrné bohatství na domácnost vyšší než v Německu.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.nwoo.org/view.php?cisloclanku=2014010127

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar