Tipy a inspirace

A+ A A-

EU má tajný plán s požadavkem, že policie bude mít pravomoc zastavit auto na dálku

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Evropská unie tajně vyvíjí zařízení pro „dálková zastavení“, která se budou hodit pro všechna auta, aby policii umožnila vozidla vyřadit stiskem knoflíku z velína. Důvěrné dokumenty z komise vysokých policejních důstojníků EU, kteří udržují své schůzky v tajnosti, stanovily plán nadepsaný „dálkové zastavování vozidel“, který je součástí rozsáhlejších opatření pro dohled a sledování vynucovateli zákona. „Tento projekt bude pracovat na technologických řešeních, která lze ‚zabudovat do všech aut vstupujících na evropský trh jako standard,‘ uvádí tento nepřístupný dokument. Tato zařízení, která budou ve všech nových autech do konce desetiletí, budou aktivovat policisté pracující u počítačových obrazovek v řídících centrálách.

Jakmile se aktivuje, tak se motor auta používaného uprchlíkem či jiným podezřelým zastaví, dodávka paliva se odřízne, a zapalování se vypne.

 

Tato technologie, pro kterou je stanoven šestiletý časový harmonogram vývoje, se zaměřuje na ukončení nebezpečných vysokorychlostních automobilových honiček a na odstranění současných zbytečných technik zastavování, jako je prorážení pneumatik vozidlům.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3428

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar