Tipy a inspirace

A+ A A-

Saúdové zahájili boj proti “teroru”

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Saúdskoarabský režim schválil v neděli nový protiteroristický zákon, podle kterého budou aktivisté, kteří požadují reformy, odhalují korupci nebo se účastní disentu, souzeni jako teroristé. Zákon stanovuje, že jakýkoliv čin, který “podkopává” stát nebo společnost, včetně volání po změně režimu, může být označen za terorismus. To se vztahuje také na “urážku reputace státu” a poškozování veřejného majetku nebo národních zdrojů. Bezpečnostní složky mají také více pravomocí pro razie v domech a pro sledování telefonních hovorů a internetové aktivity. Ještě absurdnější je další část zákona – čelit vězení by měl také každý, kdo se účastní zabíjení mimo království, připojil se k teroristickým skupinám, nebo je materiálně, nebo verbálně podpořil. 

Teroristé budou čelit 3-20 rokům vězení bez ohledu na jejich místo pobytu. Saúdský režim loni schválil také zákon, podle kterého mohou bezpečnostní složky zadržovat podezřelé osoby bez obvinění až půl roku.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://wertyzreport.com/2014/02/04/saudove-zahajili-boj-proti-teroru/

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar