Tipy a inspirace

A+ A A-

Švýcarsko hlasovalo v referendu pro omezení počtu imigrantů

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Euroskeptická protiimigrační hnutí v Evropě získala v neděli podporu, když Švýcarsko hlasovalo minimální většinou pro uvalení kvót na nové příchozí do země. Tímto rozhodnutím zpochybnilo své vztahy s Evropskou unií. V referendu, které zmobilizovali ultrapravicoví populisté, kteří požadují omezení imigrace v zemi, kde téměř každý čtvrtý obyvatel je přistěhovalec, podpořilo uvalení imigračních kvót 50,4 procent voličů. Volební účast byla 56 procent. Výsledky referenda rozdělily Švýcarsko na západ a východ. Frankofonní západ hlasoval proti uvalení kvót na imigranty, německy mluvící východ byl pro uvalení kvót.

Evropská komise uvedla, že lituje výsledku tohoto reference a bude muset zkoumat jeho dopad na vztahy mezi Švýcarskem a Evropskou unií. "Protiřečí to principu volného pohybu lidí mezi EU a Švýcarskem," konstatovala Komise.

 

Švýcarsko sice není členem EU, ale je těsně integrováno do Evropské unie a je členem schengenského systému, takže se do Švýcarska z schengenských zemí EU jezdí bez pasové kontroly. Výsledek referenda zpochybňuje celou řadu bilaterálních smluv mezi Švýcarskem a Evropskou unií a je v konfliktu se schengenským systémem.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.blisty.cz/art/72117.html

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar