Tipy a inspirace

A+ A A-

Putin a konzervatismus (Martin Janeček: Dopis z Moskvy)

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Dne 3. ledna 2014 mi server eurabia.cz uveřejnil článek Od New Yorku po Volgograd, kde se zmiňuji o atentátu, spáchaném ve městě na Volze a o situaci v Rusku vůbec. Vývoj v této zemi se mi zdá důležitý a tak jsem si od 22. do 29. ledna udělal výlet do Moskvy. Smím-li svůj článek začít osobní vzpomínkou z dětství, tak v padesátých letech jsme bydleli v Kralupech nad Vltavou. Můj tatínek, který byl praktikujícím římským katolíkem, se přátelil s místním farářem. Vzpomínám si, že ten nám jednou říkal, že marxismus se zhroutí a že konkrétně ruský národ se zcela vrátí ke svému křesťanskému dědictví. Chtěl jsem se tedy tak trochu přesvědčit, do jaké míry byl náš pan farář dobrým prorokem.

Samozřejmě, od dob Gorbačevovy perestrojky jsem sledoval velmi pozorně vývoj v Rusku. Během mého posledního pobytu v Paříži, loni na podzim, jsem se poprvé dostal do rezidence velvyslance Ruské federace v ulici Grenelle. Byla tam výstava k příležitosti čtyř staletí od příchodu rodu Romanov na carský trůn. A zde v Praze jsem si všiml, že vedle ruského velvyslanectví v Bubenči byl zřízen velký pravoslavný chrám. A pak, četl jsem ve zdejším tisku, že jak prezident Putin, tak předseda vlády Medvěděv, se 6. ledna účastnili pravoslavné půlnoční mše svaté.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3719-martin-janecek-dopis-z-moskvy.aspx

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar