Tipy a inspirace

A+ A A-

Zásady ekonomického blahobytu

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Kdo nezná a neovládá zásady ekonomického blahobytu, musí nutně strádat. Je zaslouženě chudý, zneužívaný a hloupý. Studium ekonomických klasiků, takových jako je např. D. Ricardo, A. Smith, M. Marx nebo V. Kožený, je však pro běžného občana příliš náročné. Ostatně jej tací autoři ani nezajímají. Jemu stačí, co mu o nich nabulíkují v televizi. Obyčejný občan nemá na studium ekonomie čas. Musí se věnovat rozličnému zaměstnání, aby v praktickém ekonomickém prostředí pod bičem ekonomického otrokáře vůbec přežil. Musí si sypat písek do očí, zakrývat oči, dávat klapky na uši, strkat hlavu do písku nebo do televize a jinak se ohlupovat. To proto, aby mohl táhnout, táhnout a táhnout, aby jej rány bičem nebolely, neboť jen koně, který tahá, bijí.

Ekonomika spočívá na obelhávání druhého. Ostatně každá síla musí mít nutně nejméně dva polární potenciály, mezi kterými proudí energie či probíhá pohyb. Bez pohybu není života. Blahobyt je mírou inteligence. Inteligence je podmínkou blahobytu. Kdo chce žít, musí počítat s ekonomickými procesy, musí počítat.

 

Ekonomické systémy, které jsou založeny na vyrovnaných rozpočtech, které pomíjejí třídní a ekonomické rozdíly, musí v praxi nutně selhávat. Vybitá baterie není k ničemu. Vložená do svítilny neposvítí. Člověk je pouze odrazem hmoty. Pokud mrtvou hmotu neprobudíme, její obraz je také mrtvý.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.blisty.cz/art/72241.html

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar