Tipy a inspirace

A+ A A-

Převrat na Ukrajině

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Na Ukrajině se opět potvrdilo pravidlo „Nikdy nedávej opozici amnestii.“ Další obětí tohoto rozhodnutí je prezident Janukovyč, který napřed s opozicí podepsal dohodu, o kterou se opozice ucházela, a pak z ničeho nic volala po sesazení prezidenta. A amnestovaní pořád stojí na Majdanu…

 

 

 

Dohoda mezi vládou a opozicí obsahovala:

      ·         Během 48 hodin po podepsání dohody bude přijat zvláštní zákon, který obnoví Ústavu z roku 2004. Signatáři deklarovali svůj záměr vytvořit koalici a vládu národní jednotky během 10 dnů po podepsání.

      ·         Ústavní reforma, která vyrovnává pravomoci prezidenta, vlády a parlamentu, má být dokončena do září 2014.

      ·         Prezidentské volby proběhnou hned, jak bude schválena Ústava, nejpozději do prosince 2014. Budou schváleny nové volební zákony a bude vytvořen Ústřední volební výbor.

      ·         Proběhne vyšetřování nedávných činů násilí pod společnou taktovkou úřadů, opozice a Evropské rady.

      ·         Úřady nevyhlásí stav nouze. Úřady a opozice se zdrží od násilí.

      ·         Amnestii na základě které byla propuštěna Julie Tymošenková, předání zbraní, právo zasáhnout v případě napadání veřejných budov a stažení obou stran z ulic.

 

Jenže 24 hodin po podepsání začali Janukovyčovi vyhrožovat, Vitalij Kličko volal po Janukovyčovem odchodu, čímž dohodu porušil. Lidé ani náměstí nevyklidili, protestovali dál. Po podepsání dohody bylo při střetech navíc zraněno 600 lidí. Parlament následně schválil zákon impechament prezidenta a Janukovyč se musel pakovat. Janukovyč udělal moc ústupků a nakonec na to doplatil – podrazili ho i jeho věrní. To, že opozice porušila dohodu, bylo řečeno i ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://wertyzreport.com/2014/02/23/prevrat-na-ukrajine/

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar