Tipy a inspirace

A+ A A-

Janukovyč pod brutálním tlakem Západu kapituloval

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

S ukrajinským prezidentem Viktorem Janukovyčem jednali ve čtvrtek šéfové polské, francouzské a německé diplomacie Sikorski, Laurent Fabius i Frank-Walter Steinmeier. Regulérně demokraticky zvolené vedení země se snažili přimět ke kapitulaci a vyhlášení předčasných prezidentských i parlamentních voleb – a k rychlému vzniku proevropské vlády. Janukovyč nakonec brutálnímu nátlaku ustoupil a kapituloval. Souhlasil s vypsáním předčasných voleb a s revizí ústavy. Není zatím vůbec jasné, zda „dohodu“ bude respektovat celá opozice, zvláště pak její vojenské křídlo. Ale i kdyby ano, změní to něco?

 

 

Zásadní politický komentář k situaci na Ukrajině poskytl dnes Institut Václava Klause. Přinášíme ho v plném znění:

 

 

1. Ukrajina je ve své dnešní podobě do značné míry umělým celkem, který se samostatným státem stal až v důsledku rozpadu SSSR před dvěma desetiletími.

2. Jsou v něm na jedné straně území na západě země, která nikdy součástí Ruského impéria nebyla (Zakarpatská oblast, Halič a další) a k Rusku byla připojena až po 2. světové válce, území poznamenaná bojem za ukrajinskou samostatnost (i na straně nacistů), a na straně druhé od 18. století čistě ruské oblasti (Krym, Oděsa, východ země), pro něž samostatnost Ukrajiny znamenala vytržení z původního národního celku.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/856-janukovyc-pod-brutalnim-tlakem-zapadu-kapituloval-vaclav-klaus-predstava-ze-tento-problem-mohou-vyresit-nove-volby-je-iluzi-ukrajinska-krize-nekonci.htm

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar