Tipy a inspirace

A+ A A-

Pomáháme utrhnout ucho ukrajině?!

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Když tak sleduji ono dění na Ukrajině, tak mi připadá, že jsme se tak trochu zbláznili - tedy naši diplomatičtí zástupci. Nebo mají věštecké schopnosti. V každém případe ti, kteří toho o dění na Ukrajině ví nejvíc, jsou novináři, potom náš ministr zahraničí, následně pánové z EU a v neposlední řadě i Obama a jeho Spojené státy.  Ze všech stran přichází různá varování, nebo zákazy vstupu, případně se sdělí veřejně, že ten demokratický prezident už není oficiálně uznávaným prezidentem. Každý jednotlivec, včetně našeho pana Zaorálka ví, že když se někde objeví lidi se zbraněmi bez vojenského označení - je to divné. To že tací poletovali s pistolemi a puškami po Majdanu divné nebylo. 

Jsou k nám transportováni chudáci zranění z barikád, ale ti policajti, na které najížděli buldozerem, mlátili do nich zámkovou dlažbou, zapalovali je zápalnými lahvemi, stříleli po nich - ti mezi léčenými nebudou.

 

Když se po pučí v hlavním městě ujímají vlády dosazení rebelové - je to demokratický proces, když křičí na Krymu, že žádají pomoc proti rebelům z Kyjeva a že nechtějí respektovat nějakou majdanskou vládu, generálního prokurátora nebo ministry, tak je to rebélie a protirežimní převrat. Když bude dnes převážet na Krymu transportér kanystr nafty, tak to budou vojenské přesuny a zpohotoví se celá armáda Ukrajiny - kdo jí vyhlásil pohotovost a kolik těch vojáků bude loajálních nikdo neví - ale když se objevilo pár lidí, jako bývalý policista, nebo jakýsi inženýr a chrání si letiště - je to akt agrese.

 

Tak už tomu nějak přestávám rozumět. Když se podívám na diskuse k různým událostem, které tu objektivněji či tu zase víc zkresleně, naše média předkládají a čtu si ony příspěvky ze kterých vyplývá, že si autoři přejí nějaký konflikt, to aby dostali ti zatracení rusáci od Ameriky na prdel, tak je mi z toho zle. U mladých je to možná ono zkreslené vnímání světa prostřednictvím počítačových her, ale ti starší? Napadá mně, jestli by oni chtěli být ve středu takového konfliktu - ale spíš bych řekl, že jsou to typické reakce těch zápěcníků, kteří by se na ty létající střely s plochou dráhou letu dívali v televizi a tleskali kolik lidí taková věc zase zabila. Asi málokdo si uvědomuje co takový konflikt obnáší a už nikdo neví, jak by takový konflikt dopadl a kam až by se mohl rozrůst. Nevím jak vy, ale já si žádnou válku nepřeju, nepřeju jí ani Ukrajincům ale né každá revoluce sebou nese onen kýžený stav demokracie .. tady se k veslu dostali pomocí střelby, zápalných lahví a mácení těch s jiným názorem. Uzurpují si právo diktovat celé zemi ale s nikým se o tom zatím nebavili. Opozici vyhnali a zmlátili a od východu země očekávají, že se podvolí. To, co se na onom Majdanu stalo, nemá žádné prvky demokracie a jediná dohoda, kterou spolupodepsali i ministři Německa, Polska a Francie platila jen hodinu po podpisu, pak ji jistý "hrdina" majdanu "roztrhal" a bylo. A tak se snaží dál chodit s tím džbánem pro vodku, a my jim pomáháme tahat za ucho, říkáme jim jak jsou dobří a že se nesmí dát a že vodka je dobrá jen tak dál však ona vás EU a MMF zachrání a ten Putin utře nos, vždyť to říká i největší světový četník - ten který naprosto nerespektuje žádnou celistvost, nebo suverénnost států. Tam kde má své zájmy prostě jde nebo posílá své střely z ponorek či lodí. A nedbá upozorňování  a výzev RB OSN - nebo to bylo s Irákem jinak, bylo to jinak s Libyjí, Afganistánem a jinými zeměmi? Tady nebudou riskovat nějaký větší konflikt a tak zůstane jen u proklamací. No a náš Hradní pán si nechá pozvat kohosi v saku a s kravatou, kdo se prohlásí tím nejvyšším na Ukrajině - že nebyl demokraticky zvolen - no co na tom - hlavně že je nejvyšším. To, že může být nejvyšším jen po dobu do voleb ... no to je přece jedno, ale bude to vypadat dobře, tak nějak demokraticky. Že to může být nějaký potomek Bandery - ale vždyť co na tom záleží, ta minulost se dá vždycky nějak upravit aby vypadala dobře. 

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://miroslavnigrin.blog.idnes.cz/c/398818/POMAHAME-UTRHNOUT-UCHO-UKRAJINE.html

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar