Tipy a inspirace

A+ A A-

A co USA? Mají si kde hrát?

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

V mé novoroční rekapitulaci (http://moucka.blog.idnes.cz/c/390682/2013-soumrak-americke-hegemonie.html) jsem upozornil na hlavní událost loňského roku a tím byl dle mého (a nejen mého) názoru úpadek vlivu Spojených států. Upřímně řečeno jsem neočekával, že události vezmou tak rychlý spád a já se budu moci k tématu vrátit v tak krátkém čase. Zaskočilo mne to i z toho důvodu, že jsem chtěl napsat článek o tom, proč se většina Čechů a Moravanů (ale vím, že se to týká i Slováků a pravděpodobně i dalších spřátelených národů) stále více cítí ve své vlastní zemi jako trpění hosté, jehož součástí (toho článku) by bylo i širší vysvětlení o podstatě a úrovních vykonávání moci a kterak rezignace národní elity na definování a realizaci konceptuání moci nutně vede ke ztrátě suverenity.

Takže se teď budu muset obejít bez pojmů, které by v dosud nenapsaném článku byly vysvětleny.

 

Uvědomme si, jaké události se v posledních několika dnech přihodily. V prvé řadě došlo k tomu, že Kongres Spojených států dne 12.2. schválil další navýšení dluhového stropu až do března 2015. Udělat to museli, protože jinak by se USA ocitly v platební neschopnosti. Česká média o tom kupodivu nijak nereferovala (kromě finančních serverů). Hned další den odcestoval ministr zahraničí Kerry do Číny žadonit o to, aby Země středu nakoupila čerstvě emitované US bondy za US dolary, protože FED už nebude nadále navyšovat peněžní zásobu tiskem dolarů (eufemicky v newspeaku nazývaném „kvantitativní uvolňování“. Kvantitativního uvolňovače Bernankeho koneckonců nahrazuje ve funkci první guvernérka v historii FEDu, dáma s krásným českým jménem Janet Yellen [čti „jelen“]).

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3774-a-co-usa-maji-si-kde-hrat-.aspx

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar