Tipy a inspirace

A+ A A-

Past na bezkontaktní platební karty

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Bezkontaktní platební karty aneb proč kapsářství nikdy nebylo snadnější. Tento článek má pouze upozornit na něco, co mnozí technicky vzdělanější jistě již nějaký čas tuší....Vzhledem k tomu, že nejsem ani právník, ani si nemohu dovolit právní analýzu toho, co by se stalo, pokud bych poskytnul přímý návod nebo demo prezentaci níže popsaného chování bezkontaktní platební karty, zůstane pouze u teorie. Pokud vás ale problém zaujme, vězte, že není velký problém udělat krůček od teorie k praxi, za pomoci google [resp. http://duckduckgo.com] a čínských obchodů se spotřební elektronikou. Já sám jsem se demo prezentace vytěžení dat z bezkontaktní karty účastnil a i proto si o něm mohou dovolit podat svědectví.

S jakými kartami hrajeme a proč?

Poslední dobou je takříkajíc cool v oblasti bankovních služeb, poskytovat klientům, téměř všem bank bez rozdílu, takzvanou bezkontaktní platební kartu.

 

Následkem tohoto marketingu na nebezpečnou zbytečnost je pak to, že se vás při placení kartou musejí roztomilé prodavačky poptat, zda je možné s vaší kartou platit bezkontaktně, a pokud odpovíte, že to možné není, často s velmi milým úsměvem dodají něco ve smyslu "Och, ty můj chudáčku ze staré školy, neboj, další karta už bezkontaktní jistě bude."

 

 

Mému tatínkovi tahle chvilka dává roztomilou příležitost k flirtování, mě však přeběhne mráz po zádech.

 

Je to tak, vaše další platební karta bude téměř jistě bezkontaktní, což považuji v post-Snowden době za podivnou výstřednost již tak dost děravého systému elektronické bezpečnosti.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://petru.blog.idnes.cz/c/398411/Past-na-bezkontaktni-platebni-karty.html

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar