Tipy a inspirace

A+ A A-

Může v Evropě vzniknout organizace podobná Al-Kaidá?

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Počátky vzniku Al- Kaidá sahají do doby zahájení okupace Afghánistánu sovětskými vojsky v roce 1979. Řada jeho členů se totiž rekrutovala z arabských mudžáhidů, kteří v té době bojovali proti okupačním sovětským vojskům. K podpoře Al Káidy se připojil Usáma bin Ládin, který zasílal pomoc ze sousedního Pákistánu. Po odchodu sovětských vojsk tak v zemi zůstaly velké skupiny bojovníků, které byly velmi dobře vyzbrojeny a kvalitně vycvičeny v boji. S řadou z těchto mudžáhidů navázal Usáma bin Ládin kontakt a nabídl jim místo v nově vznikající ryze islámské organizaci al-Káida. Došlo tak kuriózně k situaci, kdy se americké zbraně obrátily proti Američanům a západní Evropě a dodnes jsou některé z nich součástí výzbroje arabských teroristů.

Nebezpečí vzniku podobné organizace vidím právě na Ukrajině. Určité podhoubí zde roste a znepokojení je na místě.

 

Radikálové požádali ukrajinskou vládu, aby otevřela arsenály

 

Vedení radikální nacionalistické organizace Pravý sektor požádalo kyjevské úřady, aby otevřely vojenská skladiště pro jejich oddíly domobrany, sdělil dnes novinářům zdroj na ukrajinském ministerstvu obrany.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/muze-v-evrope-vzniknout-organizace-podobna-al-kaida.html

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar