Tipy a inspirace

A+ A A-

Gerhard Schröder podpořil ohledně Ukrajiny Putina

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Bývalý německý kancléř Gerhard Schöder ztrapnil vládu své následnice Angely Merkel, když se rozhodně postavil na obranu kremelských akcí na Ukrajině a tvrdí, že Rusové chtějí zůstat „velcí a silní“ a rovní Spojeným státům. Pan Schröder byl německým sociálně demokratickým vůdcem mezi lety 1998 až 2005. Je osobním přítelem Vladimira Putina a ruského presidenta jednou charakterizoval jako „bezvadného demokrata“. Po porážce v německých volbách v roce 2005 vstoupil do správní rady ruského energetického giganta Gazprom. Svou otevřenou obranou ruské intervence na Ukrajině tento bývalý německý vůdce ztrapnil vládu velké koalice Angely Merkelové, do které patří konzervativci i jeho vlastní Sociální demokraté.

Zatímco paní Merkelová a její vláda odsuzují ruskou intervenci jako porušení mezinárodního práva, pan Schröder hned vyskočil na obranu ruského presidenta.

 

Pan Schröder řekl diskusnímu fóru uspořádanému německými novinami Die Zeit, že pan Putin jako někdo, kdo si je vědom historie, má dost ospravedlnitelné „obavy z obkličování“, a že od konce Studené války dochází na okrajích toho, co bývalo Sovětským svazem, k „nešťastnému vývoji“.


Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3662

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar