Tipy a inspirace

A+ A A-

Analytik Kotrba k Ukrajině

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

ANALÝZA Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se chová jako pitomec a na vysoké škole by nedostal zápočet z geopolitiky a mezinárodního práva. Evropa nemá šanci nahradit ruské dodávky energetických surovin, tudíž ji v případě, že se jich bude chtít zříci, čeká zima a hlad. I to sdělil politický a mediální analytik Štěpán Kotrba ParlamentnímListům.cz ve své obsáhlé analýze současné situace kolem Ukrajiny a Krymu. Ruský svět slaví návrat Krymu zpátky, Západ s tím evidentně už nic nezmůže - kromě přitvrzování sankcí. Není to ze strany západních zemí jen prázdné gesto? Mohou ty sankce Rusko reálně poškodit?

Ekonomická sankce je dvousečná zbraň. Jako objetí medvěda. Hlavně ho nesmíte pustit… Když Francouzi vyhrožují Rusku nedodáním obojživelných výsadkových lodí třídy Mistral, které uvezou rychlostí 19 uzlů až 59 vozidel a 900 bojovníků, 16 těžkých či 35 lehkých vrtulníků nebo jeden tankový prapor, poškodí to víc koho? Rusko? Možná na chvíli. Ale zlikviduje to odměnu francouzské loděnice, připraví to o práci stovky či dokonce tisíce francouzských dělníků, jejichž podpory v nezaměstnanosti bude muset sanovat francouzská vláda. Co na to francouzští socialisté? Co na to odboráři, sdružení v Le Gauche? Francouzská armáda si tyto lodě nekoupí. Proč? Bude válčit v Africe a vyloďovat se v Marrákéši? Ne.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Analytik-Kotrba-k-Ukrajine-Zaoralek-se-chova-jako-pitomec-Budeme-hladovet-Zblaznil-se-i-Zeman-312554

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar