Tipy a inspirace

A+ A A-

Svět podle Zemana - svět podle Robertse

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Svět podle prezidenta Zemana je svět dobra a zla. Světem zla je Rusko, které nesní o jiném, než o podmaňování okolních zemí a jejich začleňování do těla svého současného šírošíra. Světem dobra je pak Západ, který je naopak mírumilovný, nikam neexpanduje, nemá žádné imperiální dobyvačné zájmy a přitom je v této své nevinnosti - přinejmenším pak na celé své východní hranici - smrtelně ohrožován právě kořistnickým Ruskem. Důkazem je ruské anektování Krymu.

 

 

A aby se Rusku jeho choutky na dobývání dalších zemí vyrazily z těla i hrdla, navrhuje prezident Zeman - a to jako vůbec první politik Evropy i světa - zarazit Rusku jeho dobyvačné plány nikoliv pouhými sankcemi, které jsou neúčinné, ale vojenským zastrašením. Čímž se zřejmě myslí nahromadění tanků kolem hranic na dotyku Ruska se zbytkem Evropy, nebo nahromaděním raket tamtéž, anebo nahromaděním tamtéž obého - čili jak raket tak tanků. Jistou nevýhodou této akce, o které se prezident Zeman nezmiňuje, je skutečnost, že při popsaném obkolesení ruských hranic západní vojenskou technikou nezbude Rusku nic jiného, než obkolesit tyto hranice vojenskou technikou svojí, vojska Západu a Ruska se tak dostanou na vzájemný dostřel - a stačí pak jiskra, ze které může vzplát světový požár. Natolik je ovšem našemu prezidentu věc Západu drahá, že se - jak už řečeno - jako první politik západního světa hlásí k riziku, které v sobě naznačené řešení nese.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.outsidermedia.cz/Svet-podle-Zemana-svet-podle-Robertse-1.aspx

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar