Tipy a inspirace

A+ A A-

Proč média o důležitých věcech lžou

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Krize na Ukrajině a jednání o nové obchodní smlouvě mezi USA a EU (viz heslo "transatlantická dohoda") ukazují jednu velice zajímavou věc. Velká média vlastněná korporacemi mající evidentní zájem na zajištění těchto smluv a tohoto koloniálního prostoru systematicky lžou, nebo vůbec nemluví o reálném stavu věcí. Protože nezávislý tisk a média tvoří jen zlomek veřejného mínění, na planetě zavládlo informační embargo srovnatelné se studenou válkou 70. let. Ocitli jsme se v situaci, kdy probíhá něco jako známá Kubánská krize (1962) a kdy existují dva úplně odlišné pohledy na jednu a tutéž situaci. Tento stav je velmi nebezpečný.

Je to od pádu železné opony poprvé, co se korporátním médiím vlastněným velkým kapitálem, který u nás představují Babiš, Bakala, Passauer Press, Mafra a spol., daří globálně oblbovat veřejnost pod pláštíkem tzv. "demokracie" a "svobody slova". Pozadí a historii tohoto historického vlivu médií na naše vědomí jsme se věnovali v trojdílné analýze Mediální manipulace z pohledu neomarxismu. Prozkoumejme platnost úvodní věty v této sérii článků: "Veřejnost neví, co se děje, a ani neví, že to neví.“ (Noam Chomsky) Co veřejnost ví a co tuší, a jak podle toho jedná?

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://news.e-republika.cz/article2529-Pro-media-o-d-le-itych-v-cech-l-ou

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar