Tipy a inspirace

A+ A A-

Kde jsme udělali chybu?

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Mám kamaráda. Učitel, až komicky religiózní, což mu ale mu nebrání v užívání si života. Pacifista, na vojenské katedře něco jako Švejk. Volal: „Ne, na sraz nedojedu, syn odjíždí jako voják do Afganistánu.“ Málem jsem spolkl mobil. Byl v takovém šoku, že jsem se zachoval velmi netaktně, až hloupě. Zeptal jsem se ho, jak je to možné, že právě jeho syn jede zabíjet do země, o níž naprosto nic neví a jejíž obyvatelé o to vůbec nestojí. Skoro zoufale a omluvně mi vysvětloval, že tomu sám nerozumí, že toto jeho výchova neobsahovala, a že s tím hluboce nesouhlasí.

 

Šlápl jsem na brzdu. Už jsme si neřekli, co bychom si řekli (jako již párkrát předtím), kdyby v tom nebyl namočen jeho syn. Že Afghánci mají právo ho jako ozbrojeného okupanta zabít, což si bez diskuse zaslouží nebo, že žoldák je nejnižší forma živé hmoty, na níž se žádná lidská práva nevztahují a jehož cena je pouhým součtem hodnoty orgánů, které jdou použít k transplantaci do lidských bytostí. Nakonec jsem mu jen popřál, aby se mu syn vrátil fyzicky v pořádku, ale hlavně aby tam zmoudřel. Jsem zvědav, jestli se bude modlit u svého milujícího Boha o ochranu jednoho žoldáka, který jel okupovat neznámou zemi, aby v ní hájit zájmy globálního zločinu. Ale možná tento problém jako ateista přeceňuji, pokrytectví je přece druhé jméno náboženství.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.outsidermedia.cz/Kde-jsme-udelali-chybu-1.aspx

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar