Tipy a inspirace

A+ A A-

Dohoda o volném obchodu mezi EU a USA: Devastující důsledky

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Dnes už je opravdu těžké říct, odkud k nám vane největší nebezpečí, protože ať už si vezmete jakýkoliv problém, vždy je velký a ohrozí každého z nás. Tentokrát jde o dohodu o volném obchodu mezi Spojenými státy a Evropskou unií. Je již takřka potvrzené, že Evropská Unie vznikla jako levoboček za pomoci Spojených států, za účelem odbytiště svých trhů i ekonomicko-vojenské spolupráce. Ano, Evropskou Unii vskutku neřídí Brusel, ale Washington. Dohoda o volném obchodu je jen logickým pokračováním dlouhodobé operace mající za cíl zvýšit zisky několika rodin řídících náš svět.  Transatlantická dohoda o volném obchodu (TAFTA) mezi USA a EU má “ochránit” investice a odstranit „zbytečné regulační bariéry.” 

Jsou rostoucí obavy, že vyjednávání mohou vyústit v otevření zábran pro generické modifikované produkty a břidlicový plyn (fracking) v Evropě, v ohrožení digitálních a pracovních práva aže dohoda dá korporacím možnost právně vyzývat širokou škálu regulací, která se jim nelíbí.

 

Jedním z klíčových aspektů dohody je to, že EU a USA by měly uznat svá respektivní práva a regulace, což v praxi znamená snížení regulace na nejnižší společný jmenovatel. Oficiálně se mluví o „vzájemném uznání” standardů nebo tzv. omezení netarifových bariér. Pro EU by to znamenalo přijetí amerických standardů ve spoustě oblastí, a to včetně jídla a zemědělství, které jsou oproti EU na nižší úrovni. 

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.osud.cz/dohoda-o-volnem-obchodu-mezi-eu-usa-devastujici-socialni-enviromentalni-dusledky

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar