Tipy a inspirace

A+ A A-

Akce Su-24 nepřímo potvrzená z Hlasu Ruska

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Vojenská přítomnost USA u jižních hranic Ruska a Ukrajiny je nadále posilována: v Černém moři se nacházejí již dvě bojové lodě: torpédoborec Donald Cook a fregata Taylor. Jejich radary jsou zaměřeny na Krym. Torpédoborec Donald Cook je vybaven protiraketovým systémem AEGIS a raketami Tomahawk. Na palubě fregaty Taylor se pak nacházejí protilodní střely Harpoon a protiletadlový systém SM-1MR Standart. Současně, přítomnost amerických bojových plavidel v tomto aquatoriu je v rozporu s konvencí z Montreux (konvence upravuje charakter a dobu pobytu plavidel v Černém moři pro země, jehož břehy toto moře neomývá).

USA se rozhodly, že ekonomický tlak na Rusko doplní o argumenty, které jsou, podle jejich názoru, pádnější. Ne všechno ale probíhalo tak, jak USA předpokládaly. Připomeňme si příběh, ke kterému došlo nedávno. 10. dubna torpédoborec Donald Cook s raketami s plochou dráhou Tomahawk na palubě vstoupil do neutrálních vod Černého moře. Rusko jako odpověď vyslalo k americkému torpédoborci letoun Su-24, který nebyl ozbrojen, ale, jak se domnívají odborníci, byl vybaven nejnovějším ruským komplexem pro rádio-elektronický boj. AEGIS Su-24 zaznamenal už zdálky. Byl vyhlášen bojový poplach. Americké radary vypočítávaly kurs přiblížení k cíli. A najednou, všechny obrazovky zhasnuly a AEGIS přestal pracovat. A současně, Su-24 proletěl nad palubou torpédoborce, provedl bojový obrat a imitoval raketový útok proti cíli. Potom se otočil a manévr zopakoval, což učinil ještě dvanáctkrát.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://czech.ruvr.ru/2014_04_24/Cerne-more-jako-cerna-znacka-pro-AEGIS-1321/

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar