Tipy a inspirace

A+ A A-

Proměny post-kapitalistických korporací a kapitalismu

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Evropský parlament minulý týden zrušil sám sebe. Stará odcházející garda EP postupovala klasickým "klausovským" způsobem jím schválených zlodějen a následné amnestie zlodějů státu. I poslanci EP na jednom ze svých posledních zasedání tiše provedli poslední prasárnu a hodlají zmizet ze scény. EP schválil klíčovou část dohody TTIP, totiž tzv. "speciální ochranu" korporátních vlastnických práv. Koncerny nyní dostanou tzv. "Sonderrechte" čili výsostná práva nad jednotlivými státy EU. Co znamená německy "stanné právo", to zná dobře nejstarší generace. A nová generace by si měla přečíst článek Transatlantický trh je hrozba pro EU se současným demokratickým deficitem.

Korporátní fašismus v praxi bude znamenat, že všechny jedovaté produkty povolené v jedné zemi (hlavně v USA) budou volně kolovat v celém prostoru EU. Poslanci EP právě povolili, že arbitráže bude provádět tzv. "nezávislé" arbitrážní soudy, kam si korporace najmenují vlastní poskoky. EP tedy vzdal boj za demokracii v EU. Zbývá poslední linie obrany, a to jsou národní státy. Občanům tyto dohody zničí zdravé potraviny a vlastní průmysl. V Česku je to každému jedno, ale ve Španělku, Německu a Francii už nikoliv. Náš list dokládá na bankovních příkladech už celý rok, že na určitých úrovních už v EU neexistuje demokracie, pouze korporátní diktatura.


Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://news.e-republika.cz/article2584-Prom-ny-post-kapitalistickych-korporaci-a-kapitalismu

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar