Tipy a inspirace

A+ A A-

Je to zbabělost, držet hubu a krok?

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Tahle otázka není jednoduchá a odpovědět na ni nelze jednoznačně. Ale jisté je, že ať byla jakákoliv doba v naší zemi, držet hubu a krok se vyplácelo. Byla to tichá obrana proti násilí státu, nebo skupin? Nebo jen netečnost? Případně zbabělost? Co nás vedlo k tichému souhlasu s minulým existujícím režimem? Co nás vede dnes k tichému souhlasu s dnešním režimem, spíš však demagogickou zaslepeností našich spoluobčanů? Ač nejsem ovlivněn a můj život není řízen žádnou politickou stranou, nebo demagogií, začínám docházet k závěru, že vést marný boj o názor hraničí s nemalým společenským rizikem. Jak se události vyvíjí a naše rozdíly v názorech na Rusko, Ukrajinu, nebo Eu se různí, ukazuje se současně, že národ je ostře rozdělen na pro a proti.

Ti, kteří jsou proti, tedy jinak proEu, jsou lidé viditelně útočnější, s urážlivou tendencí ponížit a zastrašit a udupat každého jednotlivce. Ano, každého kdo se nechá slyšet, byť i s férovým popisem, nebo zhodnocením situace, jež se denně na Ukrajině rozvíjí. Ne tedy Zaorálek, nebo Sobotka a jeho parta, ale občané sami si rozdělili role a postavili se dobrovolně do řad, kde je jim všechno jasné a jejich vize je ta správná, nebo do těch druhých řad, kde je vše zmanipulováno ruskou propagandou. Není tedy divu, že mnoho lidí  mlčí. Na blogu vidím nová jména pod články, které vůbec nečtu, neboť i názvy nejsou atraktivní. A ta stará garda blogerů, která měla co říct si asi pomali uvědomuje, že marnost nad marnost zde přebírá svůj pravý význam. Z toho pochází i moje otázka, zda je zbabělost pouze držet hubu a krok, nebo je to hrdinství se stavět proti proudu?

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://frankkrejci.blog.idnes.cz/c/409108/Je-to-zbabelost-drzet-hubu-a-krok.html

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar