Tipy a inspirace

A+ A A-

Šestá kolona

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Termín "pátou kolonu", která se objevila v průběhu občanské války ve Španělsku, v moderní ruské žurnalistiky je aktivně a hojně využívají. Jeho hodnota je definována v našich podmínkách poměrně přesně. Proto se tento termín má dobře definovaný sémantický rámec. Tato koncepce má smysl, když jsme jasně a jednoznačně uznat radikální konfrontace mezi Ruskem na jedné straně a Spojenými státy a nad jejich zemí NATO - na straně druhé. Tato konfrontace nelze popsat v ideologických termínech, jako oba Rusko a západní země jsou demokracie s kapitalistického tržního hospodářství a liberální ideologie převážně (individualismus, občanská společnost, svoboda projevu, pohybu, svědomí, lidská práva, atd) .

Nevhodné model východního křesťanství proti západní, která určuje odpor pravoslavné ruské říše, a dříve, Moskva Rusko, a katolicko-protestantské Evropy.

 

V současné době, jak Rusko a Západ se sekulární sekulární společnost. Proto, aby se určit přesnou povahu této konfrontace je vhodné pouze geopolitika, vzhledem historii jako planetární civilizace duelu moře (západ) a civilizační Sushi (srdce země, Heartland, Rusko), která je, jak velké války kontinentů.

 

V tomto případě se opoziční síly s různými křesťanskými označeními před Říjnové revoluce a ideologické války mezi socialismem a kapitalismem, a rozšíření NATO na východ v 90. letech dvacátého století, staly samostatné momenty obecnější geopolitické situaci, v níž ztělesňuje neodstranitelnou rozpor mezi mořem, obchodní systémy (Carthage, Athény, Spojené království) a země s hrdinských hodnoty společnosti (Řím, Sparta, Rusko). A to bylo po konec sovětského geopolitického charakteru této konfrontace ukázala živě: éru geopolitiky.

 

Geopolitika rayoniruet prostor a společnost ve své hlavní kritérium: některé země, země, politické a sociální hnutí patří k civilizaci moře, to znamená, že na západ, k říši obchodu a koloniální typ; Ostatní - k civilizaci sushi, Říše konzervativních hodnot. Hranice jsou v politickém prostoru, což znamená, že může být přizpůsobena celou zemi, a lze je oddělit zevnitř přes civilizované výběru.

 

Zóna amerického vlivu (Severní Amerika, Evropská unie, proamerické režimy a politických struktur po celém světě) - oblast atlanticismu, civilizace moře.

 

Pozemek civilizace hlavní jádro je prostor Rusku, stejně jako přilehlé strategické oblasti. Tyto přilehlé oblasti mohou tíhnout k civilizaci jako sushi a civilizace moře. Jsou geopolitické sítě: směrem k Rusku euroasijské úsek, který je, pozemky, kultura a společnost; ke Spojeným státům a NATO - atlanticistou tj moře.

 

Ukrajinská drama ilustruje zákon geopolitiky v této zemi geopolitické hranice leží přesně uprostřed - v jihovýchodní části země a na Krymu, lidé obdaření výraznou euroasijský, půdy, pro-identity; na západě a částečně v centru města - proamerické atlanticistou.

 

Je to právě tato geopolitická polarity a způsobil smrt nezralé ukrajinské státnosti v roce 2014. Přišel během převratu radikální Atlantists okamžitě stál před houževnatým odporem v Krymu a na jihovýchodě, který skončil opuštění Krymu k Rusku a občanské války.

 

Ale zpět k pátý sloupec v ruské společnosti. Nyní jeho povaha bude zřejmé: zahrnuje ty skupiny, které jsou na straně civilizace moře (USA, NATO) a jsou odolné vůči dominantní v Rusku v celé jeho historii, v zemi, euroasijské identity.

 

Tato pátá kolona přispělo k pádu kontinentální struktury půdy v čele Sovětského svazu, a chopil se moci za Jelcina v roce 1990, kdy ruský ministr zahraničí Andrej Kozyrev otevřeně deklaroval jeho orientace "atlantického", a pak stál v čele rozhodnutí ruského politického a hospodářské a kulturní elity až do 2000s.

 

Během tohoto období, nemohla být spuštěna v plném smyslu toho slova "páté kolony", jak se jí podařilo plně etablovat u moci a potlačit opozici vlastenecké.Sloupec Pátá a režim liberálních reformátorů v Rusku roku 1990 - jsou synonyma.

 

A přesto, z geopolitického hlediska, a v tomto okamžiku ruská vládnoucí elita nebyl nikdo jiný než pátém sloupci: neměla působit v národním zájmu, ale jako nástroj pro externí ovládání. Rozhodování centrum se nachází v západní liberály a Moskva jen k provedení těchto rozhodnutí, snaží se maximalizovat výhody a výsady pro sebe a své podnikání.

 

To je, jak ruská oligarchie, moc malé skupiny velkých magnátů chytil v průběhu privatizace a v návaznosti na neuvážené korupce celých státních monopolů, především energetickou kouli.

 

Pátá kolona z vládnoucích liberálních reformátorů na nesystémové opozice

 

Bod obratu v osudu prozápadní comprador oligarchie byl příchod k moci Vladimira Putina v roce 2000. Putin zastavil externí ovládání a začal pečlivě posunutí nejradikálnějších agenty vlivu atlanticismu od moci. Od té chvíle začal design pátá kolona nezávislým společensko-politického fenoménu.

 

Opozice vůči Putinovi od počátku roku 2000 se vyvinula jen zástupci atlanticismu, které ovládly v roce 1990 a marginalizovaných od Putina a změnit jeho směr k civilizaci sushi, Eurasianism.

 

Vzhledem k tomu, "liberální opozice", sestávající ze Západu, zneuctění oligarcha a otevřenými Russophobes jasnější přesně podobat pátém sloupci: v boji s Putinem se otevřeně dovolávala Spojenými státy a zeměmi NATO, ne pohrdat jejich přímou finanční podporu a otevřené působí proti národním zájmům Ruska a jeho suverenity ve prospěch globalizace a kosmopolitní životní styl.

 

To je důležitý bod - geopolitická pátá kolona (civilizační úroveň) se začala formovat jako vnitropolitickou pátém sloupci nyní působí proti své vlastní zemi v rámci ní. Ale jádro této páté kolony byli ti, kteří v roce 1990 byl ve středu politického establishmentu: oligarchové (Gusinsky Berezovskij, Chodorkovskij), politici (ex-premiér Kasjanov bývalý vicepremiér Boris Němcov, bývalý náměstek vládnoucí strana Vladimir Ryzhkov), figurky média, umění a kulturu.

 

Pátá kolona ulice opozice doplnit velké postavy, péče o politické elity za Putina. Ale co je nejdůležitější, pátý sloupec typologicky zůstala stejná - a když se to udrželo svou pozici v rámci politického systému, a když se ocitla v roli nesystémové radikální opozice.

 

Tak, máme co do činění s dvojitým fenoménem: open (explicitní), pátý sloupec v tvář radikální anti-Putin ulice liberální prozápadní opozice a skryté (implicitní) jako pátý sloupec v obličeji oligarchů, politiků, úředníků, analytiků, expertů, představitelů občanské společnosti, vlastníky médií , který našel možné, ne však kratší radikální atlanticistou než anti-Putin radikály zůstat v politickém režimu, bude s Putinem a jeho vlastenecké průběhu kompromisu.

 

Z hlediska geopolitiky a oba jsou pátá kolona v plném smyslu slova; a oba pracují v zájmu Spojených států, NATO a Západu; a oba sdílejí principy obchodního systému, liberalismu, individualismu, globalizace, etc.; a ty a ostatní jsou na rozdíl od ruské výraznou identitu, "zvláštní cesty" Rusko nevěří, jeho svrchovanosti a civilizace jedinečnou hodnotu (spíše naopak, je vidět jako překážka pokroku a modernizace).

 

Ale pokud jde o Putina jejich pozice značně liší: některé pevně proti tomu, jiní z taktických důvodů se zjistí, že je nutné zachovat, když nový výklad jeho slova a činy v atlantist klíč, a někdy zapojit se do upřímné a vlasteneckých sabotáže reforem a kroky k posílení Ruská suverenita.

 

Pro Putin sám - otevřené nepřátelé a odpůrci přímé ruské zvolili jednoznačně West; ostatní - jeho kolegové, spolupracovníci a kolegové, i když jejich základní instalaci je nastavení na civilizační zrady a sabotáže. Geopolitically celý pátý sloupec - a v moci a v opozici - jedno a totéž. Pokud jde o domácí politiku, ale - na opačných stranách: první - proti Putinovi, druhý - pro něj.

 

"Šestém sloupci": zavedení konceptu

 

Pro zdůraznění rozdílu mezi těmito dvěma segmenty pátém sloupci se navrhuje zavést neologismus "šestý sloupec".

 

Stejně jako v případě "páté kolony", indikuje přítomnost generála Emilio Mola Franco, kromě čtyř hlavních pilířů jiné zvláštní skupiny příznivců Franka v Madridu sledovat republikány (ona a byl nazýván "pátou") se číslo "šest" není zde nenese žádnou symbolickou zatížení. Představujeme vám tento koncept jen pro pohodlí správné politické analýzy.

 

A pátý a šestý sloupce popsat příznivce moře civilizace do civilizace Sushi, že je síťové atlanticistou agenti vlivu v současném Rusku. A co se týče jejich základních pozic, priorit a hodnot dvou sloupců jsou stejné: mají jeden ideál, PRVNÍ MAJITEL, jeden orientační bod, jedna ideologie - Spojené státy americké, západ, evroatlantistskaya civilizaci, liberalismus, globalismus, globální finanční oligarchie.

 

Ale proti Putinovi jsou zásadně diferencovaný: pátá kolona v naší společnosti běžně odkazují pouze na ty, kteří otevřeně a zcela proti Putinovi, pro Spojené státy a NATO proti Krymu proti Rusku, proti ruské identity, proti svrchovanosti, proti euroasijské integrace, proti návratu Ruska zapíše do historie jako světové velmoci. To je čistá zrada v jeho ostré, upřímný fázi, při posuzování na úrovni země a lidu, ale proti Putinovi - je jeho otevřené nepřátele.

 

Šestý sloupec zahrnuje ty, které jsme stále nelze přesně stanovit naši politickou vědu slovník: své zástupce pro Putina pro Rusko, ale i pro liberální a prozápadní, modernizovat a Západem Ruska, se globalizace a integrace v západním světě, s evropskými hodnotami a instituce pro Rusko, aby se stala prosperující společnost na světě, kde jsou pravidla a zákony stanoví globální západ, z nichž Rusko a předurčen stát - o tom, jak více hoden a ziskové bázi.

 

Šestý sloupec - ne nepřátelé Putin a jeho stoupenci. Pokud jsou zrádci, to není na národní úrovni, a rozsah civilizace. Oni nenapadají Putin v každém jeho kroku, vlastenecký, inhibují ji.

 

V případě, že pátý sloupec prudce útočí na všechny Putinovy ​​projektů, jako jsou olympijské hry, v šestém sloupci pátý a zesměšňuje hrdý na olympijských hrách. Ale když přijde na Krymu, se doporučuje omezit úspěch olympijských her, a ne riskovat branding vítězství.

 

Když se pátá zrádci sloupců pořádá pochod proti sjednocení na Krymu, v šestém sloupci, chladící plamen vlastenectví, souhlasí s Krymu jako nevyhnutelné náklady, tak silně zdůrazňuje, že pro bude vše muset zaplatit vysokou cenu, a pak se důrazně doporučuje Putin jít do případ Jihovýchod, jak to údajně ohrožen úspěch v Krymu.

 

Když ruská vojska vstoupila do Donetsk za lidové republiky, se pátý sloupec křičet o vojenskou agresi proti suverénnímu ukrajinského demokratického státu, a šestý - tlačit na Putina na něj a omezené a nerozšiřuje mírové operace v Charkově a Oděse. Později, ale také udrží žebrání Dněpropetrovsk, Kolomoiskiy, Nikolaev a Cherson pro junty, kdy pátá kolona vzteku a vyčítat krvavý tyran, nyní údajně rozpoutal "třetí světovou válku."

 

Šestý a pátý sloupec jsou jeden celek. Proto každý vysunutí nebo prostě vyhozen zástupce Putinovy ​​politické a ekonomické elity 1990 je přirozeným kandidátem na šestém sloupci pátý. Nejdůležitější věcí je, že dva sloupce mají stejnou síť, geopoliticky pracovat proti Rusku jako civilizace a proti Putinovi jako jeho historického vůdce.

 

Šestý sloupec: existenciální nepřítel

 

Které mohou čelit pátého a šestého sloupce Ruska jako civilizace, jako lidé, jako historická síla, jako subjekt světové politice? V pátém sloupci upřímné zrádců a nepřátel Putina a jeho vlastenecké samozřejmě teď vážně zabývá státu samotného.

 

Vzhledem k tomu, hlavní regulátory šestém sloupci se vztahuje na dřívější pátou kolonu uvnitř Kremlu, několik vyškrtnuta z této věci, kontroly a konvence proti radikální atlanticistní opozice přestala fungovat. Putin otevřeně nazval je "národní zrádci" a okamžitě přijalo řadu konkrétních opatření k jejich lokalizaci; včetně informací a on-line prostoru.

 

V době války (Ukrajina), v boji proti očividné velké pátou kolonu nefunguje: stav, včetně napájecího ministerstva a odbory vyžadují pouze striktní dodržování zákona a rozhodnutí přijata.

 

Bez patrony v Kremlu, pátý sloupec je velmi zranitelná a neudržitelný. Tato metoda je účinná pouze tehdy, když napájecí svázanýma rukama a zavřenýma očima. A v případě nouze krize, katastrofy, atd Z tohoto důvodu, v této fázi, pátý sloupec mohou být identifikovány, a obsahoval pod kontrolou.

 

Část jejích zástupců se opustit Rusko, část zatajeným, část jde do šestém sloupci, a některé z nich - ty nekompromisní - budou potrestáni. Ale dnes je to jen technický problém. To se stane akutní pouze v případě, že se oslabí Rusko ostře a přejde do testovacího proužku, který však nemůže být vyloučena. Ale pak pátý sloupec bude stejně úplně sabotáž družstvo, a bude se konat proti její represivní opatření. Toto a vůle a porozumění Kremlu v jeho současném stavu dost přesně.

 

Mnohem problematičtější je otázka šestém sloupci. Jeho přítomnost v politické a ekonomické elity Ruska je stále téměř převažují.

 

Není nic vydává správnou podporu Putina a jeho politiky. Silně hájí zájmy ruských společností. Nic nikdy namítal proti prezidentovu tvář. Motivuje vaše "zájmy státu", "omezené zdroje", "s přihlédnutím k mezinárodní situaci", "zájem o zahraniční politice a zahraničních ekonomických vztahů", "se týkají obraz Ruska."

 

Šestý sloupec - Systémové liberálové efektivní veřejná správa, loajální oligarchové, výkonné byrokraté činnost úředníků a dokonce i některých "osvícených vlastenců." Putin jim důvěřuje a spoléhá na ně. Že jejich vědomí působí v obvyklém schématu unipolární West-atlanticistní operačního systému nemusí být zřejmé.

 

Oni - civilizace moře nejen osobní volby, ale silou okolností. Toto paradigma zvítězil v roce 1990 a jeho vliv je zachován v ruské společnosti stále. Je to nastavit většinu ekonomických struktur, vzdělávacích a kulturních institucí, velmi moderní ruské životního stylu.

 

Moderní Rusko - "Ruská" jen ve velmi relativním smyslu. Jeho země Eurasian identity jen mírně prosvítá uložené cizince ve skutečnosti, zabírat formy a normy života. Jsme pod dohledem Západu v mnohem hlubším smyslu než přímou technickou vnější kontroly, jako tomu bylo v roce 1990 otevřeno.

 

West - v nás ve všech ohledech, včetně vědomí, analýzy, systém vztahů, významů a hodnot. Aktuální civilizace není zcela rusky, to není ruský svět, je to, že stále může být ruský svět. Ano, tam jsou všechny historické důvody, a dále, že samotný příběh vyžaduje, abychom se vrátit do své nejhlubší identitu - ruské renesance, ruské jaro.

 

Ale tento proces duchovního návratu domů, ruská skutečnost, k našim kořenům, k osudu ruštiny, je zásadní nepřítel. Nich je šestý sloupec. Je to tak hluboce zakořeněné v vládnoucí elity, která zablokuje veškeré wellness podnětu předsedy.

 

Šestý sloupec - v politice, ekonomice, kultuře, vzdělání, morálky, hodnot, informační oblasti - pokračuje uškrtit ruského oživení. Ona nás drží v politice a sociální změny v myšlenkách a umění.

 

Шестая колонна постоянно, по сто раз на день, предает Путина, гасит пробуждение, саботирует столь назревшие и жизненно необходимые патриотические реформы, снова превращает национальную идею в симулякр. И если с пятой колонной государство в войну вступило, то шестая колонна все еще пользуется иммунитетом и свободой рук.

 

Но именно в ней сегодня главное препятствие – и на Украине, и в Европе, и в деле евразийской интеграции, и во внутренней политике. Она незаметна, хитра, подла, уверена в себе, глубоко укоренена в структурах власти, консолидирована и следует тщательно проработанному на Западе плану. Если Путин не найдет в себе мужества дать бой шестой колонне, его судьбоносные свершения, его историческая миссия окажутся слишком хрупкими, обратимыми, даже эфемерными.

 

***

 

Путин сейчас занят творением истории. Но именно эта историческая миссия по возрождению России и является главным объектом ненависти шестой колонны. Шестая колонна действует в интересах цивилизации, альтернативной нам. По сути, это все та же пятая колонна, только выдающая себя за нечто иное.

 

Сегодня именно шестая колонна есть главный экзистенциальный враг России. В мире сетевых войн именно такое глубоко внедренное в структуры власти змеиное тело влияния чаще всего становится решающим фактором при демонтаже политических режимов и свержении правителей.

 

Украина стала жертвой не просто пятой колонны евромайдана, но и шестой колонны внутри администрации Януковича и Партии регионов. Вашингтонские стратеги готовят нечто аналогичное и для России. Но кто предупрежден, тот вооружен.

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar