Tipy a inspirace

NATO

Šľak ma môže trafiť

Prečo utekajú mladí muži? Čo sú to za chlapi, ktorí nechajú doma svoje rodiny a sami zmiznú do bezpečia? Čo sú to za ľudia, ktorí utekajú pred vojnou a smrťou, a pritom si stanovujú podmienky za akých ich máme prijať? Čo sú to za ľudia, ktorí kašľú na pomoc Slovenska, nechcú u nás byť a trvajú na tom, aby ich umiestnili do bohatých európskych krajín? Prezident varuje, že ak sa nebudeme správať lojálne, nebudú nám spojenci dôverovať. Pýtam sa, ako máme dôverovať spojencom, ktorí vymysleli štátny útvar, ktorý sa nazýva Kosovo s jediným dôvodom – vytvoriť v ňom jednu z najväčších vojenských základní v Európe – Bond Steel. Dnes Kosovčania tvoria časť utečencov...

Už zase "zvací dopis"

To, co se na setkání devíti představitelů zemí východního bloku NATO ve středu v Bukurešti schválilo a podepsalo, je nejhanebnější válečnou provokací od doby zvacího dopisu z r. 68, žádajícího Moskvu o zásah proti našemu obrodnému procesu. (Kvůli "agresivním postojům" Ruska žádá devítka spojeneckých zemí včetně Česka o další posílení vojenské přítomnosti NATO na svém území. Ta musí být "robustní, důvěryhodná a trvalá", shodli se vrcholní představitelé devítky na zvláštní schůzce v rumunské Bukurešti - http://zpravy.idnes.cz/devet-zemi-zada-o-trvalou-pritomnost-nato-fi2-/zpr_nato.aspx?c=A151104_161351_zpr_nato_inc ).

The Empire of Chaos Is in a Jam

NATO is desperate. The Pentagon is desperate. Imagine waking up one day in Washington and Brussels just to realize Russia has the ability to electronically jam — detect, trace, disable, destroy — NATO electronics within a 600 km range across Syria (and southern Turkey).

Lenka Procházková: Měli jsme kdysi sen

Před čtvrt stoletím jsme měli krásný společný sen. Zdálo se nám, že země, ve které žijeme, byla propuštěna z karantény. A my jsme snili o tom, že obnova suverenity naší republiky proběhne rychle a snadno, že stačí roztrhat staré vázací smlouvy, přešít ústavu na lidský rozměr, odstranit cenzuru a ploty na hranicích a samozřejmě přepsat učebnice dějepisu pod novým hodnotícím úhlem.

Do čela britských Labouristů byl po dlouhých letech zvolen člověk, který chce stranu vrátit k účelu, pro který byla vytvořena - k podpoře pracujícího lidu. Jeremy Corbyn je zásadně proti válkám, proti jakýmkoliv úsporám a britský politický establishment včetně válečného zločince Tonyho Blaira se jeho nástupu děsí.

Strana 1 z 6
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar