Tipy a inspirace

A+ A A-
občanská společnost

Aby bylo lépe (I. díl)

Každá společnost se řídí různými soustavami pravidel, vymyšlených opět lidmi ze středů těchto společenství. Tato pravidla byla sestavena na základě starých zvyků a tradic, přičemž původním cílem vytvoření těchto pravidel bylo zajistit klid a řád a zároveň i vzájemný obchod a kooperaci při soužití všech.

Jan Keller: Přínos a meze Babišova hnutí

Hnutí ANO si získává stále více referencí mezi lidmi, čímž narušuje klasické soupeření standartních politických stran, což je jedině dobře.

Týdenní mozaika 11. - 17. října 2014

Množství odkazů na aktuální informace z uplynulého týdne.

Prof. Zelený: Měli bychom se ptát proč

Komerční továrny zaměstnávají jen zlomek pracovní síly. Valná většina zůstává dlouhodobě bez práce, bez podpory a aktivní účasti v hledání. Míra participace je velmi nízká a aktivní složka je stabilně zaměstnaná, takže míra nezaměstnanosti 0%, ale počet lidí bez práce 100%. Zanedlouho se přiblížíme k plné zaměstnanost tím, ža vyřadíme více lidí z aktivní pracovní síly.

Systému vyhovují chudáci bez vize

Po dnešních lidech se chce, aby nemysleli a nevybočovali z davu. Mají být předvídatelní, kategorizovatelní, ohební a vesměs bezmocní. Tito lidé totiž nepříjdou s žádným neočekávaným překvapením ani nejsou nijakou hrozbou. To je ideální svět, který si přejí všichni byrokrati, plutokrati i technokrati, protože takový život je snadný a čistý.

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar