Tipy a inspirace

A+ A A-
pravda o Ukrajině

Svět a společnost - týden 51 2015

TÝDEN 49 TÝDEN 50 TÝDEN 51

Svět a společnost - týden 51/2015

Výsledky COP21: mnoho povyku pro nic
Právo na korporátní blahobyt je planetárním zákonem, a ne lidská práva. Ty jsou pouze politické divadlo pro lid, jak je z textu vidět. ... Rétorické cvičení COP21 uvádí, že účel klimatické dohody je udržet globální oteplování "výrazně nižší" než 2 stupně Celsia a cílem je 1,5 stupně. Ale dohoda postrádá mechanismy, jak tento cíl naplnit. Dohoda je koncipována tak, že aktivisté a divadelně naladění politikové mají plakat na rameni korporacím, aby cíl dobrovolně naplnily. Konec konců, tyto korporace COP21 z reklamních důvodů financovaly.
Význam návštěvy Kerryho v Moskvě
Vše nasvědčuje tomu, že regionální "elity" definitivně vyklízejí pozice a Kerry, jako zástupce globálních "elit" ve státním aparátu USA, jel do Moskvy domluvit s Putinem podmínky kapitulace USA a jejich dalšího fungování ve změněné situaci. O něco dříve provedl akt veřejného ohlášení kapitulace Joe Biden, když v kyjevské Nejvyšší radě prohlásil, že Ukrajina se má vydat cestou federalizace - tímto defakto plně podpořil řešení Ruska (splnění minských dohod) a kompletně ustoupil z dřívějších pozic USA.
Výsledky ruských leteckých útoků v Sýrii
Tisková konference Ministerstva obrany Ruské federace (4 min., české titulky).
Tankery se vracejí
Problém: nízká cena, žádná skladovací kapacita a slabá poptávka. Nadbytek nabídky je tak akutní, že tankery doslova křižují odnikud nikam a u Evropy a ve Středomoří je ukotveno 250 000 tun nafty hledající domov.
Temný věk
Tento název začali používat evropští historici pro ta období dějin, která se z jejich úhlu pohledu vyznačovala dvěma vlastnostmi: oproti předcházejícím obdobím se prudce snížilo množství a úroveň písemných pramenů a došlo ke kolapsu dosavadní civilizace.
Konec černochů a mohamedánů
Říšské muzeum v Amsterdamu přejmenovalo přes dvě stě uměleckých děl z koloniální éry. Kurátoři se z názvů maleb a fotografií snaží vymýtit výrazy jako černoch, mohamedán, Eskymák, indián nebo Hotentot.
Islámský boj Turecka o Balkán
V říjnu roku 2009 turecký ministr zahraničí, dnes premiér Ahmet Davutoglu přednesl v Sarajevu projev, který nezůstal nezapomenut. Uvedl: „Přejeme si nový Balkán založený na politických hodnotách, ekonomické spolupráci a kulturní harmonii. Byl to osmanský Balkán a my jej jako takový obnovíme. Staletí osmanského Balkánu byly úspěšnou érou, ke které je třeba se opět vrátit.“
USA vyzvaly Turecko, aby stáhlo vojáky z Iráku
Turecko musí stáhnout z Iráku vojáky, kteří tam jsou bez povolení irácké vlády, řekl viceprezident USA Joe Biden.
Černá hora: Tisíce demonstrujících proti členství v NATO
Tisíce stúpencov opozície demonštrovali v Čiernej Hore proti možnému členstvu svojej krajiny v NATO a vyzývali na referendum. V prípade, že vláda rozhodne bez súhlasu občanov, môže nastať občianska vojna.
Evropská komise chce omezit přístup k internetu pro mládež do 16 let
Evropská komise se pokouší protlačit nový předpis omezující přístup k internetu pro mládež do 16 let. Dětem by se mělo bránit ve zřizování účtů na sociálních médiích bez svolení rodičů a byly by omezeny při používání vyhledávacích enginů.
The Radar Recordings of the Turkish Attack on the Russian Su-24
General Viktor Bondarev, chief of staff of the Russian Air Force, made an astonishing declaration which totally changes the image broadcast by the Western media, which has so far published only the Turkish version.
Assessing Venezuela’s Elections: The Good, the Bad, and the Indifferent
The streets of Caracas were eerily quiet late Sunday evening (December 6) as the city, and indeed the whole of Venezuela, anxiously awaited the results of the critical legislative elections.
How Slaves Built American Capitalism
Friday marks the 150th anniversary of the abolition of slavery in America and contrary to popular belief, slavery is not a product of Western capitalism; Western capitalism is a product of slavery.


RŮZNÉ

Stanley Kubrick: „Americká přistání na Měsíci byl podvod a já jsem byl ten, kdo to natočil.“
Nedávno bylo publikováno video, které se tváří, že je z roku 1999 a že na něm hovoří již zesnulý režisér Stanley Kubrick, o kterém se už dlouho mezi konspiračními teoretiky mluvilo jako o možném autorovi falešných záběrů z přistání Američanů na Měsíci. Některé zpravodajské servery tuto zprávu přijaly jako důkaz, že Američané na Měsíci skutečně nebyli, jinde poukazují na možný podvrh. Jak je to doopravdy?
Byli Američané na Měsíci?
Kdyz jsem poprvé slyšel o tom, ze někdo pochybuje o tom, ze Amici byli na Měsíci, tak jsem si řikal, že se bude jednat o nějaké šílence . Nijak jsem se o věc nezajímal hlouběji, a to byla chyba. ... Následně jsem se rozhodl provést malé přezkoumání toho, co vlastně na tom Měsíci nafotili, jak to vypadá a vůbec. ... A to byla má fatální chyba, protože se mi tím tak trošku zhroutil kus mého světa.
Americký měsíční program
200 vysoce postavených úředníků z Čínského kosmického programu podepsali petici, ve které požadují, aby byla zveřejněná tajná informace NASA, která se týká amerického letu na Měsíc. Tato informace je nutná, aby se světu dokázalo, že přistání astronautů na Měsíci nebylo pečlivě přepraveným podvodem, který měl za cíl oklamat světovou společnost o možnostech kosmických programů USA . Tato petice vznikla po nedávné analýze fotografií z čínského lunochodu, který údajně nenašel žádné stopy přistání Američanů na Měsíci.
Jak SSSR zachránil prestiž USA
Nezávisle na tom, jak výše uvedené procesy ve skutečnosti přesně proběhly, svět již nehodlal nadále Američanům věřit na slovo všechno, co mu o svých kosmických úspěších servírovali. Již v 70.tých letech 20.století vznikla situace, kdy svět požadoval jednoznačný důkaz o efektivnosti amerického vesmírného programu. Avšak po té, kdy Američané nebyli schopni předložit žádný ověřitelný důkaz o tom, že skutečně byli na Měsíci, bylo nezbytné aby se prokázalo alespoň to, že se svým kosmickým programem aspoň nějaký úspěch vůbec mají. A takovéto potvrzení, takovou kvitanci tohoto úspěch jim mohl dát pouze ten, kdo těchto skutečných úspěchů nezpochybnitelným způsobem dosáhl.
Chinese Lunar Rover Finds No Evidence Of American Moon Landings
These recent discoveries could strangely give credence to conspiracy theorists whom have claimed for decades that America had never gone to the moon but that the American moon landings were but an elaborate hoax to foul Russia into the space race and eventually, the nuclear arms race, with the purpose of ruining Russia, much like the financing of the Mujahideen forces during the soviet Afghanistan war successfully achieved.

Podle zdroje ukrajinských silových orgánů se v den havárie Boeingu 777 nedaleko Doněcka konalo cvičení ukrajinských protileteckých sil a byl odblokován systém odpálení rakety.Ačkoli příkaz k ostrému startu nebyl vydán, došlo k neoprávněnému vypuštění rakety.

Svět a společnost - týden 31 2015

TÝDEN 29 TÝDEN 30 TÝDEN 31

Svět a společnost - týden 31/2015

Robejšek: Musíme razantně zdanit bohaté, věčný růst skončil
Uprchlíci musí akceptovat, že platí naše pravidla hry, a my musíme být dost silní, abychom je dokázali prosadit, říká politolog Petr Robejšek. Evropa prý není pohotovostní stanicí pro problémy světa (25 min., DVTV).
Přímá a zastupitelská demokracie
U početnějších lidských společenství, v městech, zemích a státech, je problém, jak vybrat toho, kdo má rozhodovat. Někde to bylo ponecháno jako dědičné právo potomků panovníka, nebo na volbě šlechty, pokud se vlády nezmocnili hospodářsky nejsilnější oligarchové. Každý vládce tohoto typu musel počítat s nespokojeností většiny obyvatelstva tvořené občany bez zvláštních výhod.
Jak provozovat politiku, aby sloužila lidem
Aby politika byla dobrým nástrojem k obstarávání věcí společných, potřebujeme lepší poslance a senátory v parlamentu a občanům i občanské společnosti prospěšný program. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak zlepšit složení Sněmovny PČR.
Čínské uvažování o míru a bezpečnosti
Někteří odborníci tvrdili, že se čínská politika „harmonie a míru“ se sousedními státy změnila poté, co prezident Si Ťin-pching vystřídal prezidenta Chu Ťin-tchaa v roce 2013, nicméně tato změna nemusela být vyvolána změnou ve vedení. V roce 2005 představil Chu Ťin-tchao svou teorii „tří harmonií“: che pching, che ťie a che sie [„mír“, „mírová řešení“ a „harmonie“].
BRICS je projekt Goldman Sachs – „B“ znamená „Británie“. Světové finanční kolapsy jsou řízené
Daniel Estulin, dlouholetý pronásledovatel Bilderbergu a NWO, dal v roce 2011 rozhovor České televizi, konkrétně stanici čt24. Hovoří v něm o benátské Černé šlechtě, o řízených finančních kolapsech a také o zemích BRICS a o roli Británie v tomto projektu a v celosvětovém dění vůbec. Hovoří o stejných souvislostech, o jakých ve svých pravidelných videích hovoří V.V. Pjakin.
Přijel jsem na Donbas pomáhat lidem. Zpověď povstalce z Čech
"Zmatek a strach. Lítají rakety, padají granáty," popisuje válku na Ukrajině Pavel Botka. Bojuje proti vládě, za proruské separatisty. Exkluzivní rozhovor Aktuálně.cz.
Ukrajinské síly připouští, že v době pádu Boeingu prováděly cvičení
Podle zdroje ukrajinských silových orgánů se v den havárie Boeingu 777 nedaleko Doněcka konalo cvičení ukrajinských protileteckých sil a byl odblokován systém odpálení rakety.Ačkoli příkaz k ostrému startu nebyl vydán, došlo k neoprávněnému vypuštění rakety.
Let MH17 byl sestřelen raketou vzduch-vzduch
Záhada letu MH17 je tak v podstatě na základě holandského vyšetřování trosek letadla vyřešena. Nyní je potřeba ještě přinutit jednotlivé zúčastněné země, aby nebránily zveřejnění pravdy, že ukrajinský oligarcha s gruzínským kriminálníkem připravili takovouto strašlivou tragédii a zavraždili nevinné lidi.
Kde domov můj… (postmoderní koláž z českých luhů, hájů a duší)
Výsek z diskuse pod článkem na Novinkách.cz o vzpouře uprchlíků v táboře pro migranty v Bělé pod Bezdězem.
Andre Vltchek: Demand Your TV
Mighty new television networks based in South America, Russia, China and Iran are locked in what could only be described as an epic battle against the omnipresent Western propaganda and indoctrination networks.


RŮZNÉ

O oddělené výuce na školách
Při paralelních třídách (zvlášt chlapci, zvlášť dívky) v jedné škole došlo ke zvýšení prospěchu 8x-10x, snížení nemocnosti dětí a mnoha dalším pozitivům. Všude po světě mají elitní školy a školy pro "elitu" jedno společné: oddělené vzdělávání, jedině tak lze totiž ve většině případů vychovat osobnost. Není třeba dělit školy, stačí paralelní třídy v jedné škole, což je optimální řešení. Při výuce zajímají chlapce jiné věci než dívky, jsou jiné priority, jiná období, v nichž chlapce/dívky zajímají určité věci - tomu je třeba přizpůsobit výuku, jinak učitel nemůže pracovat na vyvolání zájmu (protože ve smíšené třídě může vždy zaujmout jen část třídy) a musí pracovat v režimu nátlaku. Ve společných třídách jsou chlapci z důvodu odlišné rychlosti genetického, hormonálního a psychologického dospívání potlačováni dívkami (9 min., české titulky).
Skutečná pravda o tucích
Nízkotučná strava s vysokým obsahem uhlohydrátů, vláknin a luštěnin chudá na červené maso úhrnné hladiny cholesterolů neredukuje a riziko kardiovaskulárních chorob (CVD) a rakoviny tlustého střeva nijak nesníží. Když anglický tesař William Benting v roce 1862 přišel s odtučňovací kůrou doporučující konzumaci vysoce tučné stravy chudé na uhlohydráty, psaly o tom noviny na titulních stranách.
Mrtví lékaři nelžou
V článku se dozvíte o příčinách řady nemocí, příčinách předčasného stárnutí a způsobech jak obojímu předcházet. V dnešní době jsou lékaři příliš zaměstnáni chemoterapiemi, operacemi a transplantacemi, než aby jim zbyl čas nám říct, jak tomu všemu předejít. Kdyby to bylo jinak, lékaři by brzy neměli koho léčit a jejich lukrativní profese by byla minulostí.
Další ruské poselství světu
Ve dnech 24. července až 9. srpna 2015 probíhá 16. ročník Mistrovství světa v plaveckých sportech. Poprvé se tak děje v Rusku – v ruské Kazani. Stejně, jako při úvodním a závěrečném ceremoniálu OH v Soči, Rusko i tentokrát zahajovacím ceremoniálem vyslalo světu poselství. V něm stejně, jako v Soči či na vojenské přehlídce k 70. výročí konce války 9. května (čas 08:06 – 08:26 zde), opět zdůraznilo význam rodiny, dětí a víry v křesťanské hodnoty. (https://www.youtube.com/watch?v=ye0JvRHr7uE#t=116)
International Space Station panoramic tour
Just before ESA astronaut Samantha Cristoforetti left the International Space Station after 199 days, she took up to 15 pictures inside each module. Now, the images have been stitched together to create this interactive panorama.
Where is the International Space Station
The tracker above, developed by ESA, shows where the Space Station is right now and its path 90 minutes ago and 90 minutes ahead. Due to Earth's rotation the Station seems to travel from west to east over our planet. Below the map of Earth you can see where the Station is flying directly above.

Delegace členů francouzského parlamentu se vydala na procházku po nábřeží večerní Jalty, pohovořila si s obyvateli Krymu a návštěvníky města a poté se svěřila se svými dojmy. Členové francouzské delegace zdůraznili, že o Krymu měli úplně jiné představy.

Grandmaster Putin's Golden Trap

Accusations of the West towards Putin traditionally are based on the fact that he worked in the KGB. And therefore he is a cruel and immoral person. Putin is blamed for everything. But nobody ever accused Putin of lack of intelligence.

Strana 1 z 21
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar