Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 29 TÝDEN 30 TÝDEN 31

Svět a společnost - týden 31/2015

Robejšek: Musíme razantně zdanit bohaté, věčný růst skončil
Uprchlíci musí akceptovat, že platí naše pravidla hry, a my musíme být dost silní, abychom je dokázali prosadit, říká politolog Petr Robejšek. Evropa prý není pohotovostní stanicí pro problémy světa (25 min., DVTV).
Přímá a zastupitelská demokracie
U početnějších lidských společenství, v městech, zemích a státech, je problém, jak vybrat toho, kdo má rozhodovat. Někde to bylo ponecháno jako dědičné právo potomků panovníka, nebo na volbě šlechty, pokud se vlády nezmocnili hospodářsky nejsilnější oligarchové. Každý vládce tohoto typu musel počítat s nespokojeností většiny obyvatelstva tvořené občany bez zvláštních výhod.
Jak provozovat politiku, aby sloužila lidem
Aby politika byla dobrým nástrojem k obstarávání věcí společných, potřebujeme lepší poslance a senátory v parlamentu a občanům i občanské společnosti prospěšný program. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak zlepšit složení Sněmovny PČR.
Čínské uvažování o míru a bezpečnosti
Někteří odborníci tvrdili, že se čínská politika „harmonie a míru“ se sousedními státy změnila poté, co prezident Si Ťin-pching vystřídal prezidenta Chu Ťin-tchaa v roce 2013, nicméně tato změna nemusela být vyvolána změnou ve vedení. V roce 2005 představil Chu Ťin-tchao svou teorii „tří harmonií“: che pching, che ťie a che sie [„mír“, „mírová řešení“ a „harmonie“].
BRICS je projekt Goldman Sachs – „B“ znamená „Británie“. Světové finanční kolapsy jsou řízené
Daniel Estulin, dlouholetý pronásledovatel Bilderbergu a NWO, dal v roce 2011 rozhovor České televizi, konkrétně stanici čt24. Hovoří v něm o benátské Černé šlechtě, o řízených finančních kolapsech a také o zemích BRICS a o roli Británie v tomto projektu a v celosvětovém dění vůbec. Hovoří o stejných souvislostech, o jakých ve svých pravidelných videích hovoří V.V. Pjakin.
Přijel jsem na Donbas pomáhat lidem. Zpověď povstalce z Čech
"Zmatek a strach. Lítají rakety, padají granáty," popisuje válku na Ukrajině Pavel Botka. Bojuje proti vládě, za proruské separatisty. Exkluzivní rozhovor Aktuálně.cz.
Ukrajinské síly připouští, že v době pádu Boeingu prováděly cvičení
Podle zdroje ukrajinských silových orgánů se v den havárie Boeingu 777 nedaleko Doněcka konalo cvičení ukrajinských protileteckých sil a byl odblokován systém odpálení rakety.Ačkoli příkaz k ostrému startu nebyl vydán, došlo k neoprávněnému vypuštění rakety.
Let MH17 byl sestřelen raketou vzduch-vzduch
Záhada letu MH17 je tak v podstatě na základě holandského vyšetřování trosek letadla vyřešena. Nyní je potřeba ještě přinutit jednotlivé zúčastněné země, aby nebránily zveřejnění pravdy, že ukrajinský oligarcha s gruzínským kriminálníkem připravili takovouto strašlivou tragédii a zavraždili nevinné lidi.
Kde domov můj… (postmoderní koláž z českých luhů, hájů a duší)
Výsek z diskuse pod článkem na Novinkách.cz o vzpouře uprchlíků v táboře pro migranty v Bělé pod Bezdězem.
Andre Vltchek: Demand Your TV
Mighty new television networks based in South America, Russia, China and Iran are locked in what could only be described as an epic battle against the omnipresent Western propaganda and indoctrination networks.


RŮZNÉ

O oddělené výuce na školách
Při paralelních třídách (zvlášt chlapci, zvlášť dívky) v jedné škole došlo ke zvýšení prospěchu 8x-10x, snížení nemocnosti dětí a mnoha dalším pozitivům. Všude po světě mají elitní školy a školy pro "elitu" jedno společné: oddělené vzdělávání, jedině tak lze totiž ve většině případů vychovat osobnost. Není třeba dělit školy, stačí paralelní třídy v jedné škole, což je optimální řešení. Při výuce zajímají chlapce jiné věci než dívky, jsou jiné priority, jiná období, v nichž chlapce/dívky zajímají určité věci - tomu je třeba přizpůsobit výuku, jinak učitel nemůže pracovat na vyvolání zájmu (protože ve smíšené třídě může vždy zaujmout jen část třídy) a musí pracovat v režimu nátlaku. Ve společných třídách jsou chlapci z důvodu odlišné rychlosti genetického, hormonálního a psychologického dospívání potlačováni dívkami (9 min., české titulky).
Skutečná pravda o tucích
Nízkotučná strava s vysokým obsahem uhlohydrátů, vláknin a luštěnin chudá na červené maso úhrnné hladiny cholesterolů neredukuje a riziko kardiovaskulárních chorob (CVD) a rakoviny tlustého střeva nijak nesníží. Když anglický tesař William Benting v roce 1862 přišel s odtučňovací kůrou doporučující konzumaci vysoce tučné stravy chudé na uhlohydráty, psaly o tom noviny na titulních stranách.
Mrtví lékaři nelžou
V článku se dozvíte o příčinách řady nemocí, příčinách předčasného stárnutí a způsobech jak obojímu předcházet. V dnešní době jsou lékaři příliš zaměstnáni chemoterapiemi, operacemi a transplantacemi, než aby jim zbyl čas nám říct, jak tomu všemu předejít. Kdyby to bylo jinak, lékaři by brzy neměli koho léčit a jejich lukrativní profese by byla minulostí.
Další ruské poselství světu
Ve dnech 24. července až 9. srpna 2015 probíhá 16. ročník Mistrovství světa v plaveckých sportech. Poprvé se tak děje v Rusku – v ruské Kazani. Stejně, jako při úvodním a závěrečném ceremoniálu OH v Soči, Rusko i tentokrát zahajovacím ceremoniálem vyslalo světu poselství. V něm stejně, jako v Soči či na vojenské přehlídce k 70. výročí konce války 9. května (čas 08:06 – 08:26 zde), opět zdůraznilo význam rodiny, dětí a víry v křesťanské hodnoty. (https://www.youtube.com/watch?v=ye0JvRHr7uE#t=116)
International Space Station panoramic tour
Just before ESA astronaut Samantha Cristoforetti left the International Space Station after 199 days, she took up to 15 pictures inside each module. Now, the images have been stitched together to create this interactive panorama.
Where is the International Space Station
The tracker above, developed by ESA, shows where the Space Station is right now and its path 90 minutes ago and 90 minutes ahead. Due to Earth's rotation the Station seems to travel from west to east over our planet. Below the map of Earth you can see where the Station is flying directly above.
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar