Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 37 TÝDEN 38 TÝDEN 39

Svět a společnost - týden 39/2015

Nikolaj Starikov: Geopolitika. Ako sa to robí 1.
Na našej planéte prebieha nekonečná šachová partia. Skladá sa z tisícov období, úsekov, ťahov. Pritom hráčov je vždy omnoho menej než divákov na tribúnach.
Spěchají. Proč?
Uveřejňuji třetí a závěrečnou část článku, ve kterém jsem se pokusil nastínit, o co dnes jde (Radim Valenčík). Jak jsem již uvedl, chtěl jsem si s tímto článkem trochu víc pohrát a dát ho v propracovanější podobě. Vzhledem k tomu, co se odehrává právě teď před našima očima, rozhodl jsem se zveřejnit, co jsem měl připraveno, v "nevycizelované" podobě. Pokud jde o aktuální dění, mám na mysli bezprecentní brutální nátlak na reprezentaci zemí Visegrádu, který porušuje nejen všechny zásady, na kterých je vystavěna EU, ale i všechny zásady zdravého rozumu. Jedná se o jeden z typických projevů současného typu moci a její degenerace.
Nezadržitelný pokrok
Málem pravidelně chodívám na podvečerní procházku k lesu. Minule jsem se na delší dobu zastavil a sledoval, jak čtyři kombajny a dva traktory s vlečkou sklízely lán obilí. Tak jsem to chvíli pozoroval a začal porovnávat s mým mládím, tedy s dobou před více než půl stoletím. Neuvěřitelný pokrok.
Co se děje v Sýrii?
Ruský analytik s pseudonymem Colonel Cassad se proslavil poměrně přesnými informacemi a odhady vývoje situace v průběhu intenzivních bojů na Donbasu. Eurasia24.cz nyní přináší jeho stručné zhodnocení dosavadních informací o posledním vývoji v Sýrii v souvislosti s aktivizací ruských ozbrojených sil.
Rusko zakončuje přípravy na opuštění dolarového systému
Události z poslední doby ukazují na systémovou přípravu k zahájení rozsáhlých změn, ke kterým se Rusko chystá už od přelomu tisíciletí. Přesněji řečeno, na povrchu můžeme sledovat některé projevy závěrečných dějství takové přípravy.
Role Číny, MMF, Rozvojové banky BRICS a BIZ při přípravě nové světové měny (III.)
Už je konec pohodlného života střední třídy. Dobře už bylo a tato masa se do pozice jednoho procenta nikdy nedostane. Teď je potřeba vzít rozum do hrsti a dělat smysluplné věci. Prioritou by měla být regionální ekonomika a regionální měny, družstevní banky a další nástroje sdílené ekonomiky.
Paul Craig Roberts: Eutanázie všeho, o čem je demokracie
„Tím, co ze západního světa mizí“ – pokračuje Roberts – „přitom není jen demokracie, ale i soucit, empatie, morálka, integrita, úcta k pravdě, spravedlnost, slovo, na něž je spolehnutí, i sebeúcta. Západní civilizace zmutovala v prázdnou skořápku. Už z ní zbyly jen chamtivost, násilí a výhružky.
V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 14. 9. 2015
Přepis pravidelných komentářů V. V. Pjakina k aktuálním událostem ve smyslu KSB a DVTR
Typické projevy, které provázejí instalaci NWO - globální prediktor zvítězil, americká elita kapitulovala
Papež František je zástupcem globální platformy NWO zcela nepokrytě. Přestože Vatikán je globalizačním nástrojem už přes tisíc let, ještě nikdy nebyl papež natolik otevřeně zastáncem chudoby a myšlenek marxismu tak otevřeně, jako současný papež. Mnoho čtenářů se ptá, proč je papež z mé strany označován jako kandidát NWO. Tady je třeba vysvětlení, o co se NWO (New World Order – Nový světový řád) snaží a co je jeho cílem.
Jan Keller o imigraci
Ve čtvrtek 19. března 2015 v 17.00 hodin se v pražském Autoklubu uskutečnil seminář na téma „Je masová imigrace podmínkou prosperity Evropy?“. Seminář pořádá Institut Václava Klause a vystoupí na něm emeritní profesor Přírodovědecké fakulty UK Zdeněk Pavlík, politolog Alexandr Tomský, poslanec Evropského parlamentu Jan Keller a zakladatel Akce D.O.S.T. Michal Semín.
Německo usiluje o zákaz GMO
Německo oznámilo, že se bude usilovat o to, zavést zákaz GM semen a zakázat kultivaci GM plodin v nejrozsáhlejší ekonomice Evropské unie.
USA v Německu umístí 20 nových jaderných zbraní
Německá veřejná televizní síť ZDF uvedla 22. září pod titulkem „V Německu se rozmístí nové americké atomové zbraně“ informaci, že USA do Německa přivezou 20 nových jaderných bomb, z nichž bude mít každá čtyřnásobek ničivé síly té, co byla použita na Hirošimu.
Chystají globalisté čistku na Generálním štábu Armády ČR?
Tým armádních psychologů ve své zprávě najednou tvrdí, že „kařdý osmý zaměstnanec Generálního štábu AČR představuje bezpečnostní riziko, protože zastává agresivní názory neslučitelné s hodnotami, na nichž stojí západní společnost..."
Zázrak na Visle?
Dojeli na to už Bourboni. „Nic nezapomněli a nic se nenaučili.“ Polská pravice se plouží stejnou louží. Už sto let. Před panstvem, co vyrabovalo kolonie, leze po čtyřech. Dřív, než to panstvo podrazí i ji, podráží i sousedy. Jinak to neskončí ani s křivárnou kolem uprchlických „kvót“. Fanfarónství, křížené s morální křivicí, kolující polské pravici v genech, si ovšem žádá i svaté obrázky. Hlavně z dob, jež dnešní ročníky znají už jen z druhé ruky.
V řeckých volbách triumfuje byznys jako obvykle
Je po všem, až na pitvu. Západní bankéři, velcí investoři a další korporátní zájmy v sobotu triumfovaly, dle očekávání – nad slušností, rovností a spravedlností. Řecko zůstává Triumvirátem okupovaným územím, jeho suverenita a duše jsou pryč, jeho lidé jistí větším utrpením, než doposud, jeho ekonomika vybrakována kvůli ziskům, jeho žalostný stav předznamenává budoucnost Evropy a Ameriky, směřující ke společnosti vládců a sluhů typu třetího světa, nevhodné k žití.
Paul Craig Roberts: Russia’s False Hopes
Russia so desperately desires to be part of the disreputable and collapsing West that Russia is losing its grip on reality. Despite hard lesson piled upon hard lesson, Russia cannot give up its hope of being acceptable to the West. The only way Russia can be acceptable to the West is to accept vassal status.


RŮZNÉ

Ultimátní evoluční strom pro 2,3 milionů druhů
Jeho autory jsou Karen Cranston z Dukeho univerzity a její kolegové, kteří se jako úplně první seriózně pokusili sestavit fylogenetický strom že všech druhů, k nimž máme k dispozici data. Určitě to není naposledy, sami autoři mu říkají Verze 1.0. Nejde přitom jen o pouhý evoluční strom, čili znázornění vztahů mezi druhy. Je to vlastně obsáhlá digitální databáze, která je volně a online k dispozici všem případným zájemcům na adrese https://tree.opentreeoflife.org.
Rozhovor o podstatě hmoty a vědomí
V půl hodinovém rozhovoru vysvětluje nezávislý fyzik Nassim Haramein své úvahy o základních pravidlech fungování vědomí ve vztahu k okolnímu světu.
Čo nesmieme vedieť o Tibete
Do roku 1959, keď Dalajláma vládol v Tibete, skoro všetka obrábaná pôda a pastviny patrili šľachte a kláštorom, pričom väčšina obyvateľov boli nevoľnici, ktorí na nich robili. Tibetská aristokracia a vedúci mnísi, 5% populácie, vlastnili a rozhodovali o všetkom. Systém sa podobal nevoľníctvu v Európe spred 700 rokov.
Ochrání nehacknutelné jádro počítače před kybernetickými útoky?
Jádro, anglicky kernel, je jádrem operačního systému. Při startu počítače se jádro zavede do operační paměti a je mu předáno řízení. Pak až do vypnutí řídí ostatní procesy. Stěžejní úkoly jádra spočívají v přidělování paměti a času procesoru, ovládání zařízení pomoc ovladačů a ovládání základních funkcí operačního systému. Jádro je kritickým místem operačního systému s velikými pravomocemi a proto na něj rádi míří hackeři. Co kdyby se ale objevilo nehacknutelné jádro? Mohl by na tom pracovat někdo jiný, než oblíbení američtí vývojáři DARPA?
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar