Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 47 TÝDEN 48 TÝDEN 49

Svět a společnost - týden 49/2015

Rozhovor s Basharem Assadem na ČT24
Reportér České televize Michal Kubal natočil přímo v syrském Damašku exkluzivní rozhovor s prezidentem Bašárem Asadem. Zhruba půlhodinový záznam zachycuje unikátní a nezkreslený pohled prezidenta Sýrie na příčiny současné syrské krize. V rozhovoru zaznívá kritika a pojmenování viníků, západních zemí, jejich podpora terorismu, dodávek zbraní a snaha o likvidaci Sýrie jako jednotné země. (Na následnou diskusi na ČT po skončení rozhovoru, která je rovněž v záznamu, je ovšem již potřeba mít žaludek.)
Doc. Robejšek k současné situaci
Rozhovor (mainstreamového novináře) Hvížďaly s doc. Robejškem, českým ekonomem, sociologem a politologem žijícím a pracujícím v Německu.

Solidární ekonomika jako cesta k udržitelnosti
Pojetí ekonomiky jde ruku v ruce s podobou společnosti a s její budoucností. Pokud nechceme propadnout do zhoubné jednostrannosti současného ekonomického mainstreamu, která vede k nadřazení určitých částí společnosti nad jinými a k nereflektovanému zacházení se zdroji, pak musíme pojmenovat a podpořit alternativní ekonomické přístupy, které celý systém vyvažují a zrcadlí potřeby společnosti jako celku.

Ruské MO ukázalo snímky prokazující spojení teroristů IS s Tureckem
Vedení Turecka, včetně prezidenta Erdogana a jeho rodiny, se podílí na nelegálním obchodu s ropou s militanty islámského státu, uvedlo ruské ministerstvo obrany a zdůraznilo, že Turecko je konečný cíl pro pašování ropy ze Sýrie a Iráku.
Pesimistycky rozhovor
Redaktor se mě zeptal, jestli se mnu može zrobit rozhovor. „Tuž čemu ni, kupiš pivko?“, řikam mu. Tak zme se sedli, kupil mi pivko a tvargle, povidali zme si a pak mi poslal text k autorizaci. Autorizoval sem a poslal zpět. Za par dnu mi volal, že nedostal svoleni šefredaktora ke zveřejněni. A protože mi bylo lito tolika slov vypadlych na papir a tolika piv prolitych hrdlem, poprosil sem ho o možnost zveřejněni na svojim blogu.
Francie a Izrael zahajují novou válku v Iráku a Sýrii
Na jedné straně francouzská vláda mobilizuje veškerá svá média, aby udržela soustředění své populace na útoky z 13. listopadu. Na druhé straně, spolu s Izraelem, zahajuje novou válku v Iráku a Sýrii. Cílem již není svrhnout sekulární syrský režim, ani zničit jeho armádu, ale vytvořit koloniální stát na hranici mezi Irákem a Sýrií, řízený Kurdy, aby se uplatnil tlak na arabské státy.
Kdo plní kasu „Islámského státu“
Ta otázka už denervuje i belgický týdeník Trend-Tendances. Čtou ho hlavně manažeři a bankéři. Komu vděčí „Islámský stát“ za to, že je „jednou z nejzámožnějších námezdních armád světa“, tu vysvětluje Alain Mouton.
Rozbor situace na Blízkém východě: Schyluje se k boji „buď-anebo“
Turecko hraje vabank – je loutkou v rukou USA. Evropu mají oba v moci jak přes hrozbu světového konfliktu, tak přes uprchlíky a vznik evropského kalifátu. Spojené státy hrají podobný vabank – na Evropě jim nezáleží a čím hůře, tím lépe, protože válka v Evropě pro ně už dvakrát znamenala zisk. Pouze Rusko ví, že nad vším je globální elita, které nejde ani o Turecko ani o Evropu a ani o USA, ale jejím zájmem je Čína a Írán.
Čínský juan bude zařazen do seznamu rezervních měn Mezinárodního měnového fondu
Takové rozhodnutí bylo přijato na zasedání Výkonného výboru MMF 30. listopadu. Čínská národní měna se stane pátým členem koše rezervních valut po americkém dolaru, euru, britské libře šterlinků a japonském jenu.
Dvě skryté války Izraele
Izrael se dostal na rozcestí: zábor vody, půdy, otevřený rasismus, vyhánění z půdy i beduínů, kteří jsou tisíciletými obyvateli Palestiny - to všechno svědčí o rostoucí militarizaci společnosti, která je demokratická už jen pro menšinu svých obyvatel. Navíc Izrael čeká válka na nezákonně okupovaných Golanech, kde Sýrii pomáhá Hizballáh, který ve válce 2006 rozstřílel izraelské tanky při jejich útoku do jižního Libanonu. Izraelci dobře vědí, že další válka s tímto odvěkým nepřítelem už bude přímo na území, které zabrali při kolonizaci a které nyní považují za vlastní.
Serbian President Apologises for War Crimes
“Everything that happened during the 1990s was some form of genocide. But I am on my knees and begging for a pardon in the name of my people for the crime committed in Srebrenica,” Nikolic said in a trailer for the interview broadcast.
Silk Roads, Night Trains and the Third Industrial Revolution in China
The crooner is President Xi Jinping and that road map is the ambitious, recently unveiled 13th Five-Year-Plan, or in the pop-video version, the Shisanwu. After years of explosive economic expansion, it sanctifies the country’s lower “new normal” gross domestic product growth rate of 6.5% a year through at least 2020.
Die Anstalt: ISIS terrorism documentary doku 2015 terrorist
Další ze satiristických pořadů německé televize (7 min., německy, anglické titulky).


RŮZNÉ

Ještě jednou elektřina a jističe
V platbách za hlavní jistič budeme platit existenci větrných farem v severním Německu a pohodlný život bavorských a rakouských domácností.
Evropská komise reguluje před adventem a Vánocemi používání svíček
Komise ve svém rozhodnutí moudře definuje svíčku jako „výrobek skládající se z jednoho či více hořlavých knotů v hořlavém materiálu, který je pevný nebo polopevný při pokojové teplotě (20-27 °C). Hlavní funkcí výrobku je udržet plamen vydávající světlo“.
Exposing Predatory Pathogenic Off-Planet AI Artificial Intelligence
Symposium Exposing Sentient, Off-planet Predatory, Pathogenic AI Artificial Intelligence and offering Soul and Love-based solutions for restoring an increasingly robotized human society. The Symposium is publicly accessible at no charge as a public service at the following participating websites.
(https://newsinsideout.com/2015/11/part-i-exposing-predatory-pathogenic-off-planet-ai-artificial-intelligence-restoring-love-sourced-humanity-a-multi-part-symposium/)
(http://exopolitics.blogs.com/exopolitics/2015/09/ai-inorganic-artificial-intelligence-articles-by-alfred-lambremont-webre.html)
The Secret of Immunity and How to Detox Each of Your Systems
Our bodies are not made imperfectly. Environmental toxins exposed to us in utero and throughout our lives can alter our genes, leading to physical disorders.
The Akashic Records - What are They and Do They Actually Exist?
According to various scholars in the realm of theosophy (esoteric philosophy), the Akashic Records are a kind of database which contain a record of the soul's journey.
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar