Tipy a inspirace

A+ A A-
Zprávy z domova

Kdo je to profesionální hacker? To je ten, který pracuje pro vládu nebo korporace. A ano, tím jsem. Být označován za hackera je pro mně vlastně urážka, protože hodně lidí má tento termín spojen s kriminálními aktivitami. Skutečný provládní hacker, nebo ten z korporací, se specializuje především na sběr dat, třeba pro průmyslovou špionáž.

Svět a společnost - týden 51 2015

TÝDEN 49 TÝDEN 50 TÝDEN 51

Svět a společnost - týden 51/2015

Výsledky COP21: mnoho povyku pro nic
Právo na korporátní blahobyt je planetárním zákonem, a ne lidská práva. Ty jsou pouze politické divadlo pro lid, jak je z textu vidět. ... Rétorické cvičení COP21 uvádí, že účel klimatické dohody je udržet globální oteplování "výrazně nižší" než 2 stupně Celsia a cílem je 1,5 stupně. Ale dohoda postrádá mechanismy, jak tento cíl naplnit. Dohoda je koncipována tak, že aktivisté a divadelně naladění politikové mají plakat na rameni korporacím, aby cíl dobrovolně naplnily. Konec konců, tyto korporace COP21 z reklamních důvodů financovaly.
Význam návštěvy Kerryho v Moskvě
Vše nasvědčuje tomu, že regionální "elity" definitivně vyklízejí pozice a Kerry, jako zástupce globálních "elit" ve státním aparátu USA, jel do Moskvy domluvit s Putinem podmínky kapitulace USA a jejich dalšího fungování ve změněné situaci. O něco dříve provedl akt veřejného ohlášení kapitulace Joe Biden, když v kyjevské Nejvyšší radě prohlásil, že Ukrajina se má vydat cestou federalizace - tímto defakto plně podpořil řešení Ruska (splnění minských dohod) a kompletně ustoupil z dřívějších pozic USA.
Výsledky ruských leteckých útoků v Sýrii
Tisková konference Ministerstva obrany Ruské federace (4 min., české titulky).
Tankery se vracejí
Problém: nízká cena, žádná skladovací kapacita a slabá poptávka. Nadbytek nabídky je tak akutní, že tankery doslova křižují odnikud nikam a u Evropy a ve Středomoří je ukotveno 250 000 tun nafty hledající domov.
Temný věk
Tento název začali používat evropští historici pro ta období dějin, která se z jejich úhlu pohledu vyznačovala dvěma vlastnostmi: oproti předcházejícím obdobím se prudce snížilo množství a úroveň písemných pramenů a došlo ke kolapsu dosavadní civilizace.
Konec černochů a mohamedánů
Říšské muzeum v Amsterdamu přejmenovalo přes dvě stě uměleckých děl z koloniální éry. Kurátoři se z názvů maleb a fotografií snaží vymýtit výrazy jako černoch, mohamedán, Eskymák, indián nebo Hotentot.
Islámský boj Turecka o Balkán
V říjnu roku 2009 turecký ministr zahraničí, dnes premiér Ahmet Davutoglu přednesl v Sarajevu projev, který nezůstal nezapomenut. Uvedl: „Přejeme si nový Balkán založený na politických hodnotách, ekonomické spolupráci a kulturní harmonii. Byl to osmanský Balkán a my jej jako takový obnovíme. Staletí osmanského Balkánu byly úspěšnou érou, ke které je třeba se opět vrátit.“
USA vyzvaly Turecko, aby stáhlo vojáky z Iráku
Turecko musí stáhnout z Iráku vojáky, kteří tam jsou bez povolení irácké vlády, řekl viceprezident USA Joe Biden.
Černá hora: Tisíce demonstrujících proti členství v NATO
Tisíce stúpencov opozície demonštrovali v Čiernej Hore proti možnému členstvu svojej krajiny v NATO a vyzývali na referendum. V prípade, že vláda rozhodne bez súhlasu občanov, môže nastať občianska vojna.
Evropská komise chce omezit přístup k internetu pro mládež do 16 let
Evropská komise se pokouší protlačit nový předpis omezující přístup k internetu pro mládež do 16 let. Dětem by se mělo bránit ve zřizování účtů na sociálních médiích bez svolení rodičů a byly by omezeny při používání vyhledávacích enginů.
The Radar Recordings of the Turkish Attack on the Russian Su-24
General Viktor Bondarev, chief of staff of the Russian Air Force, made an astonishing declaration which totally changes the image broadcast by the Western media, which has so far published only the Turkish version.
Assessing Venezuela’s Elections: The Good, the Bad, and the Indifferent
The streets of Caracas were eerily quiet late Sunday evening (December 6) as the city, and indeed the whole of Venezuela, anxiously awaited the results of the critical legislative elections.
How Slaves Built American Capitalism
Friday marks the 150th anniversary of the abolition of slavery in America and contrary to popular belief, slavery is not a product of Western capitalism; Western capitalism is a product of slavery.


RŮZNÉ

Stanley Kubrick: „Americká přistání na Měsíci byl podvod a já jsem byl ten, kdo to natočil.“
Nedávno bylo publikováno video, které se tváří, že je z roku 1999 a že na něm hovoří již zesnulý režisér Stanley Kubrick, o kterém se už dlouho mezi konspiračními teoretiky mluvilo jako o možném autorovi falešných záběrů z přistání Američanů na Měsíci. Některé zpravodajské servery tuto zprávu přijaly jako důkaz, že Američané na Měsíci skutečně nebyli, jinde poukazují na možný podvrh. Jak je to doopravdy?
Byli Američané na Měsíci?
Kdyz jsem poprvé slyšel o tom, ze někdo pochybuje o tom, ze Amici byli na Měsíci, tak jsem si řikal, že se bude jednat o nějaké šílence . Nijak jsem se o věc nezajímal hlouběji, a to byla chyba. ... Následně jsem se rozhodl provést malé přezkoumání toho, co vlastně na tom Měsíci nafotili, jak to vypadá a vůbec. ... A to byla má fatální chyba, protože se mi tím tak trošku zhroutil kus mého světa.
Americký měsíční program
200 vysoce postavených úředníků z Čínského kosmického programu podepsali petici, ve které požadují, aby byla zveřejněná tajná informace NASA, která se týká amerického letu na Měsíc. Tato informace je nutná, aby se světu dokázalo, že přistání astronautů na Měsíci nebylo pečlivě přepraveným podvodem, který měl za cíl oklamat světovou společnost o možnostech kosmických programů USA . Tato petice vznikla po nedávné analýze fotografií z čínského lunochodu, který údajně nenašel žádné stopy přistání Američanů na Měsíci.
Jak SSSR zachránil prestiž USA
Nezávisle na tom, jak výše uvedené procesy ve skutečnosti přesně proběhly, svět již nehodlal nadále Američanům věřit na slovo všechno, co mu o svých kosmických úspěších servírovali. Již v 70.tých letech 20.století vznikla situace, kdy svět požadoval jednoznačný důkaz o efektivnosti amerického vesmírného programu. Avšak po té, kdy Američané nebyli schopni předložit žádný ověřitelný důkaz o tom, že skutečně byli na Měsíci, bylo nezbytné aby se prokázalo alespoň to, že se svým kosmickým programem aspoň nějaký úspěch vůbec mají. A takovéto potvrzení, takovou kvitanci tohoto úspěch jim mohl dát pouze ten, kdo těchto skutečných úspěchů nezpochybnitelným způsobem dosáhl.
Chinese Lunar Rover Finds No Evidence Of American Moon Landings
These recent discoveries could strangely give credence to conspiracy theorists whom have claimed for decades that America had never gone to the moon but that the American moon landings were but an elaborate hoax to foul Russia into the space race and eventually, the nuclear arms race, with the purpose of ruining Russia, much like the financing of the Mujahideen forces during the soviet Afghanistan war successfully achieved.

Svět a společnost - týden 49 2015

TÝDEN 47 TÝDEN 48 TÝDEN 49

Svět a společnost - týden 49/2015

Rozhovor s Basharem Assadem na ČT24
Reportér České televize Michal Kubal natočil přímo v syrském Damašku exkluzivní rozhovor s prezidentem Bašárem Asadem. Zhruba půlhodinový záznam zachycuje unikátní a nezkreslený pohled prezidenta Sýrie na příčiny současné syrské krize. V rozhovoru zaznívá kritika a pojmenování viníků, západních zemí, jejich podpora terorismu, dodávek zbraní a snaha o likvidaci Sýrie jako jednotné země. (Na následnou diskusi na ČT po skončení rozhovoru, která je rovněž v záznamu, je ovšem již potřeba mít žaludek.)
Doc. Robejšek k současné situaci
Rozhovor (mainstreamového novináře) Hvížďaly s doc. Robejškem, českým ekonomem, sociologem a politologem žijícím a pracujícím v Německu.

Solidární ekonomika jako cesta k udržitelnosti
Pojetí ekonomiky jde ruku v ruce s podobou společnosti a s její budoucností. Pokud nechceme propadnout do zhoubné jednostrannosti současného ekonomického mainstreamu, která vede k nadřazení určitých částí společnosti nad jinými a k nereflektovanému zacházení se zdroji, pak musíme pojmenovat a podpořit alternativní ekonomické přístupy, které celý systém vyvažují a zrcadlí potřeby společnosti jako celku.

Ruské MO ukázalo snímky prokazující spojení teroristů IS s Tureckem
Vedení Turecka, včetně prezidenta Erdogana a jeho rodiny, se podílí na nelegálním obchodu s ropou s militanty islámského státu, uvedlo ruské ministerstvo obrany a zdůraznilo, že Turecko je konečný cíl pro pašování ropy ze Sýrie a Iráku.
Pesimistycky rozhovor
Redaktor se mě zeptal, jestli se mnu može zrobit rozhovor. „Tuž čemu ni, kupiš pivko?“, řikam mu. Tak zme se sedli, kupil mi pivko a tvargle, povidali zme si a pak mi poslal text k autorizaci. Autorizoval sem a poslal zpět. Za par dnu mi volal, že nedostal svoleni šefredaktora ke zveřejněni. A protože mi bylo lito tolika slov vypadlych na papir a tolika piv prolitych hrdlem, poprosil sem ho o možnost zveřejněni na svojim blogu.
Francie a Izrael zahajují novou válku v Iráku a Sýrii
Na jedné straně francouzská vláda mobilizuje veškerá svá média, aby udržela soustředění své populace na útoky z 13. listopadu. Na druhé straně, spolu s Izraelem, zahajuje novou válku v Iráku a Sýrii. Cílem již není svrhnout sekulární syrský režim, ani zničit jeho armádu, ale vytvořit koloniální stát na hranici mezi Irákem a Sýrií, řízený Kurdy, aby se uplatnil tlak na arabské státy.
Kdo plní kasu „Islámského státu“
Ta otázka už denervuje i belgický týdeník Trend-Tendances. Čtou ho hlavně manažeři a bankéři. Komu vděčí „Islámský stát“ za to, že je „jednou z nejzámožnějších námezdních armád světa“, tu vysvětluje Alain Mouton.
Rozbor situace na Blízkém východě: Schyluje se k boji „buď-anebo“
Turecko hraje vabank – je loutkou v rukou USA. Evropu mají oba v moci jak přes hrozbu světového konfliktu, tak přes uprchlíky a vznik evropského kalifátu. Spojené státy hrají podobný vabank – na Evropě jim nezáleží a čím hůře, tím lépe, protože válka v Evropě pro ně už dvakrát znamenala zisk. Pouze Rusko ví, že nad vším je globální elita, které nejde ani o Turecko ani o Evropu a ani o USA, ale jejím zájmem je Čína a Írán.
Čínský juan bude zařazen do seznamu rezervních měn Mezinárodního měnového fondu
Takové rozhodnutí bylo přijato na zasedání Výkonného výboru MMF 30. listopadu. Čínská národní měna se stane pátým členem koše rezervních valut po americkém dolaru, euru, britské libře šterlinků a japonském jenu.
Dvě skryté války Izraele
Izrael se dostal na rozcestí: zábor vody, půdy, otevřený rasismus, vyhánění z půdy i beduínů, kteří jsou tisíciletými obyvateli Palestiny - to všechno svědčí o rostoucí militarizaci společnosti, která je demokratická už jen pro menšinu svých obyvatel. Navíc Izrael čeká válka na nezákonně okupovaných Golanech, kde Sýrii pomáhá Hizballáh, který ve válce 2006 rozstřílel izraelské tanky při jejich útoku do jižního Libanonu. Izraelci dobře vědí, že další válka s tímto odvěkým nepřítelem už bude přímo na území, které zabrali při kolonizaci a které nyní považují za vlastní.
Serbian President Apologises for War Crimes
“Everything that happened during the 1990s was some form of genocide. But I am on my knees and begging for a pardon in the name of my people for the crime committed in Srebrenica,” Nikolic said in a trailer for the interview broadcast.
Silk Roads, Night Trains and the Third Industrial Revolution in China
The crooner is President Xi Jinping and that road map is the ambitious, recently unveiled 13th Five-Year-Plan, or in the pop-video version, the Shisanwu. After years of explosive economic expansion, it sanctifies the country’s lower “new normal” gross domestic product growth rate of 6.5% a year through at least 2020.
Die Anstalt: ISIS terrorism documentary doku 2015 terrorist
Další ze satiristických pořadů německé televize (7 min., německy, anglické titulky).


RŮZNÉ

Ještě jednou elektřina a jističe
V platbách za hlavní jistič budeme platit existenci větrných farem v severním Německu a pohodlný život bavorských a rakouských domácností.
Evropská komise reguluje před adventem a Vánocemi používání svíček
Komise ve svém rozhodnutí moudře definuje svíčku jako „výrobek skládající se z jednoho či více hořlavých knotů v hořlavém materiálu, který je pevný nebo polopevný při pokojové teplotě (20-27 °C). Hlavní funkcí výrobku je udržet plamen vydávající světlo“.
Exposing Predatory Pathogenic Off-Planet AI Artificial Intelligence
Symposium Exposing Sentient, Off-planet Predatory, Pathogenic AI Artificial Intelligence and offering Soul and Love-based solutions for restoring an increasingly robotized human society. The Symposium is publicly accessible at no charge as a public service at the following participating websites.
(https://newsinsideout.com/2015/11/part-i-exposing-predatory-pathogenic-off-planet-ai-artificial-intelligence-restoring-love-sourced-humanity-a-multi-part-symposium/)
(http://exopolitics.blogs.com/exopolitics/2015/09/ai-inorganic-artificial-intelligence-articles-by-alfred-lambremont-webre.html)
The Secret of Immunity and How to Detox Each of Your Systems
Our bodies are not made imperfectly. Environmental toxins exposed to us in utero and throughout our lives can alter our genes, leading to physical disorders.
The Akashic Records - What are They and Do They Actually Exist?
According to various scholars in the realm of theosophy (esoteric philosophy), the Akashic Records are a kind of database which contain a record of the soul's journey.

Svět a společnost - týden 48 2015

TÝDEN 46 TÝDEN 47 TÝDEN 48

Svět a společnost - týden 48/2015

Vodíková budoucnost lidstva
30. října se konalo převratné zasedání Vědecké rady Ruské akademie věd, na němž byla prezentována hypotéza hydridové země doktora geologie V.Larina. Ve své podstatě byla vytvořena nová geologie – teorie hydridové Země. Vodíková Země mění paradigmu rozvoje lidstva. Ropa je absolutně nevyčerpatelná, obnovuje se, vyskytuje se v hloubkách přes 10,5 km, o čemž se teorii vzniku ropy z biologických složek může jen zdát, nynější těžba ropy pomalu přechází na hlubinnou anorganickou ropu. Známé zásoby ropy ve světě převyšují teoretické maximum objemu ropy, která mohla vzniknout organicky – i kdyby se veškerá biomasa Země proměnila v ropu, vzniklo by jen 7% známých zásob z nalezišť Perského zálivu.
Globální obchodování se prostě zhroutilo. Ukazatele přepravy kontejnerů se za tři týdny propadly o 70%
V době typické sezóny posílení přepravy a tudíž celosvětového globálního obchodování, se jak uvádí Reuters, spotové sazby na přepravu kontejnerů z Asie do Severní Evropy zhroutily o ohromujících 70% jen za samotné poslední 3 měsíce.
Scénář „totalitní nadvlády nad našimi penězi“
Centrální banky na nás v tichosti rafičí hned dvě boudy: výlučně bezhotovostních plateb - a záporného úroku. Co všechno má ten podraz za lubem, dešifruje americká profesorka Ellen Brownová, šéfující Institutu veřejného bankovnictví.
Sestřelení Su-24 Tureckem
Průběžně doplňovaný seznam odkazů na související informace.
Svět ruskýma očima
Jedna raketa pokrývá polovinu USA. - Čínský prezident pronesl velmi důležitá slova: „Pokaždé, když se Rusko setká s obdobím těžkostí a neštěstí, budeme s čínským lidem vždy stát na vaší straně, na straně ruského lidu.“ - USA započaly s ničením svého hlavního konkurenta – Evropy. Jejich hlavním pomocníkem je Turecko. - Bulharsko má koloniální status. - Francie se v Sýrii nezabývá tak úplně tím, co deklaruje.
Křížený lid - základ sjednocené Evropy
... Čím je však pokus o sjednocení Evropy nyní? Ničím jiným, než také variací a také extrémní. Rozdíl spočívá v tom, že dnes elita nemá v plánu nějakou třídu nebo rasu pozvedávat nebo nadřazovat na úkor jiné, ale naopak chce všechny zdeptat a vyšlechtit "retardovanou, ovladatelnou euroasijsko-negroidní rasu kříženců", kterým bude vládnout. Tak to formuloval Richard Mikuláš Coudenhove-Kalergi ve své knize Praktický idealismus v roce 1925, duchovní otec Evropské unie, jehož cenu v roce 2010 získala Angela Merkelová.
Je Bible manuálem globálního prediktora?
Je Bible manuálem globálního prediktora na zotročení národů? Je kniha čistou předpovědí, anebo někdo jen řídí lidstvo podle jejího návodu?
Něco málo o GP - Globálním prediktoru
Zkazky o GP jsou velmi rozporuplné, možná je to úmyslně, Bůh je také nepoznatelný a nepopsatelný.
Takže GP tahá Rotchildy na provázku, protože má na ně nějakou páku a může je STRUKTURNĚ ovládat?
Globální prediktor
Zajímavé úvahy nad obsahem tohoto termínu, který je v poslední době stále častěji používán.
Strategické vykročení na cestě k jedné světové měně a jedné světovládě
Mezinárodní měnový fond, bašta globalistů, nám ústy své předsedkyně Christine Lagardové sděluje, že experti její instituce došly k výsledku, že čínská měna renminbi (RMB) splňuje všechny podmínky, aby se stala po US dolaru, japonském yenu, euru a britské libře součástí měnového koše a rezervní světovou měnou.
Russian Pilot Rescued by Iran’s General Soleimani
Credible information was obtained that a number of special Turkish units had been sent to the scene to take the Russian pilot captive to blackmail Russia later. While the Russians were planning for another operations to free the pilot immediately, General Soleimani contacted them and proposed them that a special task force unit be formed of Hezbollah’s special forces and Syrian commandos who have been trained by Iran and are fully familiar with the geographical situation of the region to be tasked with the ground operations and Russia provide them with air cover and satellite intelligence.
China to set up 1st overseas naval base in Djibouti next to US airbase
Beijing is currently in talks with Djibouti’s government to build a naval facility to support the Chinese Navy’s counter-piracy and peacekeeping missions in the region, China’s top officials told media. They carefully avoided calling the installation a “military base” similar to those maintained by the US worldwide.

RŮZNÉ

Jsme ponořeni do vln
Informace o nebezpečném elektromagnetickém záření, které je zvlášť ve velkých městech v řádu tisícinásobků vyšší, než by bylo přirozené, a několik rad, co s tím.
Rusko je na rozdíl od Západu odhodláno bojovat
Rozhovor Karla Hvížďaly s Petrem Robejškem, českým politologem, ekonomem a sociologem žijícím v Německu, o kremelské velmocenské politice, o vztahu Evropské unie a Ruska či o praktické neexistenci ruské střední vrstvy. Nepřehlédněte opravdu zajímavý rozhovor K. Hvížďaly s P. Robejškem.
Smrtelné ticho kolem Fukušimy
Bývalý velvyslanec Japonska požaduje zrušit OH 2020 v Japonsku kvůli pokračující havárii reaktorů ve Fukušimě.
Ztráta životního motivu - usnadnění vzestupu
Aby se nám hmotný 3D svět Země snáze opouštěl, byl "Řízením dějů" spuštěn pomocný proces, nazvaný "Ztráta životního motivu", který vhodně tvaruje závěrečnou fázi "Kvantového skoku". Využívá se k tomu disonantního efektu čísla 11. Takto použitá disonance vytváří stav, při kterém jsou jednotlivé složky stávajícího života Země mezi sebou mírně rozladěny.
With Ice Growing at Both Poles, Global Warming Theories Implode
In the Southern Hemisphere, sea-ice levels just smashed through the previous record highs across Antarctica, where there is now more ice than at any point since records began. In the Arctic, where global-warming theorists preferred to keep the public focused due to some decreases in ice levels over recent years, scientists said sea-ice melt in 2014 fell below the long-term mean. Global temperatures, meanwhile, have remained steady for some 18 years and counting, contrary to United Nations models predicting more warming as carbon dioxide levels increased.
There's No Such Thing As Ego
When I observe my own mind, I notice there is an ever-present sense of "I-ness". This has been there all my life, and has not changed. The feeling of being "me" is the same feeling I had when I was ten years old.

Svět a společnost - týden 47 2015

TÝDEN 45 TÝDEN 46 TÝDEN 47

Svět a společnost - týden 47/2015

Pozitivní myšlení a dostatek informací k porážce globálního nepřítele nestačí!
Kdesi ve vesmíru v jisté galaxii se nachází planeta obývaná myslícími bytostmi. Přestože jsou tyto bytosti obdařeny myslí, příliš ji nepoužívají – chybí jim uvědomění. Uvědomění toho, kým jsou, uvědomění toho, že planeta, kterou obývají, patří jim a ve vlastním zájmu jsou povinny o ni pečovat. Uvědomění toho, že se staly otroky. Veškeré uvědomění své výjimečnosti a důležitosti jim bylo odebráno jejich otrokáři.
Václav Klaus ml.: Zoufalci
Představíte si třeba Winstona Churchilla, že by byl po náletech na Londýn především „otřesen“? A mektal by něco ve smyslu: „Kvůli pár agresivním pilotům nemůžeme soudit celý německý národ. Většina Němců je slušná ... Je věcí Němců, jestli vyznávají nacismus, nebo ne, to my nemůžeme soudit...“
Má útok v Paříži americké pozadí?
Proto klíčovou věcí, kterou by si Evropa i zbytek světa měly uvědomit je, že teroristou číslo 1 jsou USA, kde Anglie a Bilderberg jsou tichými společníky. A Američané by měli pro změnu vzít na vědomí, že může pohár světové trpělivosti přetéct a průliv mezi Kanadou a Mexikem se tak stane velmi žádanou variantou pro nastolení trvalého klidu a míru po celém světě. A že čas světové trpělivosti se výrazně krátí S KAŽDÝM DALŠÍM TERORISTICKÝM ÚTOKEM.
Signalizuje poslední porada v Kremlu změnu kurzu?
„Už toho bylo dost! Doposud jsme výhradně hájili své zájmy (v podtextu - zájmy Gazpromu a ruského obchodu s plynem a ropou). Napadení našich občanů v civilním letadle, převážně turistů, vracejících se z dovolené, všechno mění. Chcete válku? Máte ji mít!“
Německo je protektorát USA
Právní suverenita Německa po válce vlastně nikdy neexistovala, jedná se o protektorát Spojených států, tvrdí bývalý šéf západoněmecké výzvědné služby
Tajemství vzniku teroristické organizace “Islámský stát”
Kanál Al – Hajat prozradil tajemství vzniku teroristické organizace “Islámský stát” (ISIL/ v angličtině "ISIS").
V přímém vysílání vedoucí kanálu sdělila, že organizaci ISIL za peníze USA a Británie vytvořil Izrael pro oslabení arabských států, aby neměly sílu čelit Izraeli. Podle jejích slov, zkrátka ISIS znamená "Izraelská tajná výzvědná služba" (Israel Secret Intelligence Service). Také sdělila, že Abu Bakr al-Bagdadi je ve skutečnosti žid, jeho jméno je Simon Elliot a podporuje ho John McCain. Originál (2 min., anglické titulky) http://www.memritv.org/clip/en/5169.htm .
O „občanské společnosti“
Někdejší boj „dělnické třídy s buržoazií“ byl nahrazen dichotomií „občanská společnost“ versus „stát a trh“. Radikální levice má nyní za cíl rozšiřovat uvnitř „buržoazní společnosti“ mezirasová a libertářská společenství – tedy „multietnickou společnost“ – dokud ji tato pestrá Komuna zcela nenahradí (Ingravalle). „Občanská společnost“ se tak stává nástrojem a prostředkem k uskutečňování původních „rovnostářských“ ideálů skrze lidskoprávní agendu i prostorem pro seberealizace levičáků, ať už zde „konají Dobro“ nebo prostě „nacházejí azyl“ proti vládnoucím tržním poměrům.

RŮZNÉ

Pravda o Tibetu
Internetový magazín "Matrix-2001" se snaží bourat stará dogmata a zažité vzorce myšlení. V tomto duchu zveřejňuje i tento seriál, který může být pro mnohé čtenáře, kteří si vytvořili o Tibetu a jeho kultuře schématický "sluníčkový" obraz - šokem.
Konceptuální pohled na falsifikaci mendělejevovy periodické tabulky
Periodická tabulka, kterou všichni známe jako mendělejevovu tabulku chemických prvků, ve skutečnosti v této podobě nebyla Mendělejevem nikdy sestavena. Historie toho, jak byla postupně do obecného povědomí protlačena osekaná a zpřeházená verze připomíná dedektivní román, nicméně to není tématem článku. Chtěl bych se zastavit u toho, kdo mohl změnu tabulky potřebovat a jaké to má důsledky.
Cosmic Consciousness, “Good Germans” and the New World Order
If you tell a lie big enough and keep repeating it, people will eventually come to believe it.
How Law Enforcement Can Use Google Timeline To Track Your Every Move
THE RECENT EXPANSION of Google’s Timeline feature can provide investigators unprecedented access to users’ location history data, allowing them in many cases to track a person’s every move over the course of years, according to a report recently circulated to law enforcement.
The World's Most Powerful People
Forbes - These heads of state, financiers, philanthropists and entrepreneurs truly run the world.
Strana 1 z 10
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar