Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 30 TÝDEN 31 TÝDEN 32

Svět a společnost - týden 32/2015

Braňte pokroku za každou cenu
Stejně jako chceme, aby u nás existoval trh a možnost pro schopné lidi vyniknout, měly by existovat i životní rámce pro ty, kteří tempo nestíhají. Vedle rychlovlaků mají být i couráky a malá nádraží s čekárnou. Vedle velkých firem platících daně i prodavači melounů u silnic.

"Alternativní historie": intelektuální masturbace, masová psychóza, politická technologie…
Pokud se lidé nezamyslí nad svým spolužitím s ostatními svými současníky a s lidstvem jako celkem, mohou psychicky odejít «žít» do vymyšlených světů (umělecké dědictví Toolkiena, «Letopisy Narnie», «Xena princezna bojovnice», «Barbar Conan», «Hra o trůny» a t.d.), ze kterých se vrací do reality tohoto světa pouze proto, aby se najedli a obstarali životní potřeby svého smrtelného těla.
Windows 10 sledují, logují a sdílí – všechno, co uživatelé dělají…
Od toho okamžiku, kdy se vytvoří účet, se Microsoft začíná dívat. Společnost si zaznamená základní informace uživatele – jméno, kontaktní údaje, hesla, demografická data a údaje o kreditní kartě – ale také v tom šťourá o trochu hlouběji…
Německá vláda zahajuje vyšetřování - obvinění je z vlastizrady, zločinem je žurnalismus
Německo zahájilo vyšetřování z vlastizrady proti zpravodajskému webovému vysílači, když řečený referoval o plánech na zvýšení státního dozoru nad on-line komunikací. Veřejný vysílač ARD referoval, že Netzpolik.org vydal článek o tom, jak BfV shání další financování na zvýšený on-line dohled a na další na nadcházející plány ke zřízení speciální jednotky k monitorování sociálních médií, kdy obojí bylo založeno na uniklých důvěrných dokumentech.
Psychologický profil multikulturalistů
Co vede některé lidi k tomu, aby se za každou cenu zastávali islámu? Co je vede k tomu, aby zavírali oči před totalitními prvky této ideologie? Co je nutí k bagatelizace islamizace Evropy? Proč opakují pořád stejné a prázdné fráze? Proč ignorují fakta a zavírají oči před realitou?
Technokracie a vědecko-technologický matrix
Technokrati vidí lidské bytí jako konstrukt, který potřebuje být nově nakonfigurován. Jako figurky na hrací desce, jejichž svoboda akce musí být snížená a přivázaná provazem. Tohle není věda. Toto je totalitarismus převlečený tak, aby vypadal jako věda. ... Architekti technokratické společnosti nejsou v centru dění. Vy jste centrum. Vy, a vy, a vy…a počkejte…zase vy. Každý z nás. To je základ celé revoluce. Ikdyž to zabere stovky let, tisíce let, desetitisíce let, toto je revoluce. Všechno ostatní bude přeneseno do špatného snu, v situace, kdy zkouší vytvořit androidy spojené dohromady, kteří vytvoří universální deskovou hru, plnou pěšáků.
Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 3.8.2015
Pravidelný komentář k nejdůležitějším událostem týdne.

84% of Ukrainians would trust Putin to run their country!
What politician would you trust to run your country? Yet another informational tragedy in Ukraine. It started like nothing unusual: the patriotic site “Week.ua” organized a vote.

Russian Military Map
The “Russian Military Map” series describes the ongoing military developments in Russia, shows the approximate locations of Russian military groups and drills.

RŮZNÉ

Vědci bijí na poplach kvůli „super potentním GM“
Výkonná nová technika pro vytváření „super potentních“ geneticky upravených organismů, které se mohou šířit rychle v divočině, způsobila poplach mezi vědci, kteří se bojí, že může být zneužita, náhodně či záměrně, a způsobit zdravotní problémy nebo katastrofu v prostředí.
Volné radikály jsou zlo ... nebo je to jinak?
Ve Sborníku americké akademie věd vyšla studie, která zaskočila fyziology, dietology, gerontology, ale i nás prosté konzumenty tak vychvalovaných antioxidantů, kteří se ve jménu svého zdraví snažíme dělat vše proto, abychom se volných radikálů v buňkách zbavili.
Tichá epidémia - Nevyslovený príbeh o vakcínach
Nový dokumentárny film o ochoreniach spôsobených očkovaním. V dnešnom modernom svete máme najchorľavejšie generácie detí - s mnohými novými chronických ochoreniami a pritom najvyššou úrovňou očkovania a očkovacích látok vôbec. Nie je náhoda, vakcíny ovplyvňujú normálne fungovanie imunitného systému vášho dieťaťa a spôsobuje chronické poruchy vo významnej časti populácie. Až 98% všetkých vedľajších účinkov a poškodení po očkovaní nie je nahlásených alebo sa poprú, že nemajú súvis s očkovaním (108 min., slovenské titulky).
7 Clever Ways To Start A Fire Without Matches
When stranded in the wild, the ability to start a fire can make the difference between life and death.
Is our universe FAKE ? Physicists claim we could all be the playthings of an advanced civilisation
We live in a fake Universe controlled by non-humans? Physicists support what I have been ridiculed for so long for saying.
https://www.youtube.com/watch?v=EUJT0CsZwWc#t=157
Drone footage: China building world's largest 500-meter radio telescope
A drone captured world's largest 500-meter radio telescope being built in southwestern China. The tool dubbed FAST will boast a dish the size of 30 football pitches or a perimeter of about 1.6km, taking around 40 minutes to walk around.
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar