Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 42 TÝDEN 43 TÝDEN 44

Svět a společnost - týden 44/2015

28. říjen a 97 let samostatnosti
Zvláštní zástupce generálního tajemníka OSN Peter Sutherland začátkem října oficiálně sdělil, že národní suverenita je jen „iluzí“ a pouhou „pověrou“, s níž se musí skoncovat. „A to znamená skoncovat s historickými vzpomínkami a představami o své vlastní zemi a uznat, že my všichni jsme jen součástkami lidstva.“ Kontinuita historie a ducha národa je systematicky narušována. Nové interpretace historie, nové problémy, nové elity, nové celebrity, nové tváře, kindermanagement na ministerstvech, v průmyslu, v ekonomice atd., cílené odstavování starší generace, která má (prý bohužel) životní zkušenosti a paměť.
Podstata současné moci
Neexistují již státy, které by hájili své, byť třeba i sobecké zájmy, a to dobře či hloupě. Existuje jen moc, která státy ovládla a která se projevuje ve stupňujících se iracionalitách. Nikdo ji již neřídí a zatím ji nikdo nedokáže zastavit. A to proto, že reformátoři "shora", kteří se dostali přímo do styku se zlem, uviděli kousek té hrůzy a pocítili potřebu nápravy, jsou prvními oběťmi neobratných pokusů o změnu. A ti "zdola" zatím nepochopili či dokonce nechtějí pochopit, co se "právě hraje".
Vlastenectví (Lenka Procházková)
Projev na demonstraci občanských iniciativ 28. října 2015 na Náměstí Republiky v Praze. ..."Každý z nás má přece přátele s podobným smýšlením. Jsou tady? Přivedli jste je? Nebo odjeli na chalupu, aby si v den státního svátku odpočinuli? Tak příště ty chalupáře přitáhněte! Řekněte jim, že odpočívat můžou až v hrobě, ale teď máme společnou práci. Nejenom naše vlast ale celý svět stojí na křižovatce."
Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 26.10.2015
Přechod centra řízení z Anglie do Číny; Návštěva Bašara Asada do Ruska; Vystoupení Putina na zasedání diskusního klubu Valdaj; Odvod ozbrojených sil Kyjevem na Donbasu; Legitimizace Luganské a Doněcké lidové republiky; Proč USA provedly v Evropě zkoušku protiraketové obrany? Vztah k trestu smrti? Globální prediktor řídí některými globálními procesy operativně a strukturně? Přání vypracovat model prognózování sociálních procesů ve světě na základě KSB.
Lež jako nový světový řád
Příspěvek spisovatelky Lenky Procházkové na Vratimovském semináři, který se týkal médií.
Ekonomka Švihlíková o deformaci demokracie
Ve své nové knize „Jak jsme se stali kolonií“ to důkladně rozebírá - zde jsou ukázky, které se týkají transformačního procesu, jenž tu po roce 1989 probíhal.
Relevance filozofie pro politickou změnu a veškeré lidské konání
Filozofie je hledáním moudrosti, která je nezbytným předpokladem pro úspěch v každé oblasti života včetně politiky. Podlé mého soudu je moudrost nepodmíněným dobrem. Nikdy nemůžete být příliš moudrý. Všechna ostatní dobra, o něž usilujeme, jsou pro nás však dobrá jedině pod podmínkou, že jsou užita moudře. Proto musíme nutně usilovat i o moudrost, aby všechno naše další snažení vedlo k dobrému životu, což je nakonec společný cíl nás všech.
Identitární vize Evropy
Mám-li zodpovědět otázku, jak by měla vypadat Evropa, založená na identitárních myšlenkách, je nutné objektivně analyzovat výchozí, tedy současnou situaci Evropy a mít představu o řešení této situace. Pokusím se tedy nejprve stručně sumarizovat východiska, navrhnout řešení problémů a poté se dostanu k samotné vizi identitární Evropy.
Ideologie zdánlivá a skutečná
Pro autora skončilo velké období západního stylu politiky vedené pomocí ideologických bojů ve stylu pravice a levice, které trvalo tak do 70. let. Dnes se údajně vede úplně jiný boj, který nás posunul o dvě století nazpět. Bojuje 99 % proti nadvládě jednoho procenta.
Šta to pada? Pada vlada…
Co vám ČT neukáže – co nemáme vědět. Černá Hora 24. 10. 2015.
Rusko přebírá Střední východ
Irácká vláda dala Rusku zmocnění útočit na konvoje Daesh přijíždějící ze Sýrie, řekl vedoucí irácký činitel. Zmocnění pro Rusko, aby útočilo na Daes uvnitř Iráku přichází uprostřed bezpečnostních koordinací mezi Irákem, Ruskem, Íránem a Sýrií. Šéf irácké parlamentní komise bezpečnosti a obrany řekl v pátek Agentuře Anadolu, že toto opatření přispělo k oslabení Daesh odříznutím jeho zásobovacích tras.
Who Really Controls Iraq? Inside Iran's Powerful Proxy Armies
When social media began to light up with pictures of Quds Force commander Qassem Soleimani rallying Shiite militiamen and Hezbollah soldiers ahead of Russia and Iran’s joint effort to retake the city of Aleppo, some wondered where all of these fighters came from. After all, even though the IRGC has now all but admitted it sent soldiers to Syria for the offensive, it wasn’t as if the entire Iranian army marched in overnight and if you believe the reports from the frontlines, the ground force marching on Syria’s largest city looks quite a bit different from the depleted SAA which was all but decimated just two months ago.
Syrian army, Hezbollah recapture over 150 square kilometres of land in Aleppo
The Syrian army and the Lebanese Hezbollah resistance forces backed by the Russian air force have seized back over 150 square kilometers of territories in two weeks of operations in the Southwestern parts of Aleppo province.


RŮZNÉ

Město
Pozoruhodná esej o tom, co dělá město z lidí. Od pozoruhodného autora.
Dinosauří renesance
Aneb Kde se vzali teplokrevní, rychlonozí a opeření dinosauři?
Muammar Kaddáfí – Útěk do pekla
Lid bývá krutý, když povstane, je jako dravý proud, nešetřící nic na své cestě. Lid neslyší ničí volání o pomoc, nepomáhá tomu, kdo je v nouzi. Lid se bezohledně odvrátí od člověka a rozdrtí ho.
Nečakaný zánik dokonalosti
Po dlhej ceste prázdnym priestorom sa H74 začal aktivovať. Bol tesne pred svojim cieľom - modrou planétou, možným domovom biologických foriem života. Delilo ho od nej už iba zopár rokov, čas na kontrolu systémov, výpočty, opravy...
The 20 Most Restricted Areas On Earth
As much as we want to know everything we can, there are some aspects of the world that cannot be made available to the public in order to protect valuable information. Banks, data centers, air force bases and archives around the globe need to have security measures enforced in order to deter potential wrongdoing or thieves. It isn’t surprising to us in those cases that the average citizen doesn’t have the green light to walk in and poke around as they please.
Awakening Is a Destructive Process
"Enlightenment is a destructive process. It has nothing to do with becoming better or being happier. Enlightenment is the crumbling away of untruth. It's seeing through the facade of pretense. It's the complete eradication of everything we imagined to be true." (Adyashanti)
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar