Tipy a inspirace

A+ A A-
fukušima

Hrozí zamoření jedné třetiny planety

Radioaktivní voda z Fukušimy stále zamořuje okolí. Mrtvé a umírající mořské savce nadále vyplavuje příliv v neobvyklých a alarmujících počtech podél pobřeží Kalifornie.

V moři u západního pobřeží Spojených států dochází k masivnímu vymírání života, kterým jsou vědci "zmateni". Chcete mi říci, že vědci, kteří toto mizení života z Tichého oceánu studují, neberou v úvahu možnost, že by mohlo být způsobenu stovkami tun jaderného odpadu, který tam už čtyři roky každý den odtéká?

Malé množství cesia 134 a cesia 137 bylo do prostředí uvolněno během téměř všech testů jaderných zbraní a při některých jaderných haváriích, zvláště při katastrofě v Černobylu. Cesium 137 je unikátní a je naprosto jen člověkem vyrobené. Na rozdíl od většiny jiných radioizotopů, cesium 137 nevzniká ze svých neradioaktivních izotopů, nýbrž z uranu. V přírodě se nevyskytovalo, dokud nezačaly testy jaderných zbraní. Pozorováním charakteristického gama-záření emitovaného tímto izotopem lze určit, zda byl obsah daného uzavřeného kontejneru vyroben už před objevením se výbuchů jaderných bomb, nebo až po nich. Této procedury výzkumníci využili ke kontrole autenticity určitých vzácných vín, zvláště těch údajných „Jeffersonových lahví“.

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar