Tipy a inspirace

A+ A A-

Éra kyborgů už začala

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Vypadá to, že technologie se dostala do pádivého kurzu, ať už to směřuje k osvobozování lidstva či jeho zotročení. Na druhé straně vidíme pokračování masivních investic do náhrady lidí roboty, jak ekonomicky, tak sociálně. Souběžně s tímto trendem vidíme pokroky v neurovědě, kterých dosahují globální projekty jako je iniciativa BRAIN (mozek) v US a její protějšek v Evropě Human Brain Project. Tyto projekty usilují o dekódování lidského mozku a o střižení tohoto kódu k „ošetření“ mozku, ale zrovna tak i k umožnění realizace technologie plnocenného rozhraní mezi mozkem a computerem.

 

Tempo tohoto vývoje se závratně zvýšilo k takovým věcem, jako jsou „žijící“ tranzistory, které využívají DNA sloučené s grafénem, k příchodu kvantových počítačů, k vytvářeníavatárů, k DNA nanobotům a k celé škále neuro-aplikací, které začínají transformovat náš samotný fundamentální vztah s „reálným“ světem.

 

Až dosud byla většina anti-utopických aspektů tohoto vývoje odkázána na alternativní média; zatímco korporátní, vojenské a vládní zájmy za většinou těchto technik nadále propagovaly jedině utopické sliby o tom, jak nás to osvobodí od chorob, vad a smrti. Ale proto, aby k tomu došlo, se musíme plně sloučit se strojními výpočetními systémy.

 

Teď ale vůdčí mainstreamový vědecký žurnál už oznámil, že k tomuto už dochází, což naznačuje, že éra kyborgů už opravdu začala.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde:  http://www.nwoo.org/view.php?cisloclanku=2014010059

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar