Tipy a inspirace

A+ A A-

PROČ TAJE ARKTICKÝ LED?

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

 

 

 

 

 

 

Krátké články o zajímavých věcech v naší nové rubrice...

 

images

 

„Příčinou, proč k nám přitéká Golfský proud, jsou síly vznikající rotací Země, které tlačí vodu na sever. Aby se zastavil Golfský proud, musela by se zastavit zemská rotace. Je to jako v případě starověkých ´obchodních proudů´ či větrů. Když chcete doplachtit z Evropy do Číny, musíte počkat na správné větry vanoucí tímto směrem, a když pak do Číny dorazíte, musíte vyčkat další půlrok, až vítr změní směr, abyste se mohli plavit domů.“
Goldberg připomněl, že v roce 1977 došlo v Tichém oceánu k ohromnému klimatickému posunu a teplota na Aljašce stoupla za jediný rok o 3°C. V roce 2008 teplota opět o 3 stupně poklesla na obvyklý normál, což znamená, že do Severního ledového oceánu přestala proudit teplá voda. „A tak, když slyšíte, že led v Severním ledovém oceánu mizí, bylo to dočasné, kvůli tomuto teplému proudění do Arktidy. Teď už se zastavilo a ledu opět přibývá. Zdá se, že tomu chtějí rozumět jen nemnozí. Někdo si pod tlakem propagandy může myslet, že led taje kvůli globálnímu oteplování, ale toto tání ve skutečnosti vyvolal teplý proud,“ řekl.

A mnohem více se dočtete ve WM magazínu číslo 101 v článku Hřebík do rakve „globální lži“, kde Švédský expert odhaluje, proč CO2 nemůže být „příčinou globálního oteplování“.

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar