Tipy a inspirace

A+ A A-

Nigel Farage: Byla to EU, nikoliv Rusko, kdo vyprovokoval ukrajinskou krizi

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Nigel Farage Evropskou unii obvinil, že má kvůli Ukrajině „na rukou krev“.  Zní to snad přehnaně? No, mohlo by to tak znít, kdybyste vycházeli z většiny médií tohoto uplynulého měsíce. Ta se převážně držela linie, že Putin je válečnicky šikanující tyran, který se dopustil naprosto nevyprovokovaného vměšování do Krymu. Vůbec ale nemusíte být těžkým fandou Putina, abyste uznali, že Faragova tvrzení dávají smysl. Byla to EU, kdo vyprovokoval krizi na Ukrajině, nikoliv Rusko. Abychom ocenili, jak moc to dává smysl, musíme se podívat do dokumentů, jako jsou tyhle, které nastiňují, strategii pohlcení Ukrajiny do EU.

Prvním krokem je Asociační dohoda, jako ta minulý týden v Bruselu za zavřenými dveřmi podepsaná jejich úřadujícím ministerským předsedou Arsenijem Jacenjukem. Plné členství normálně přichází až později.

 

No, takhle to byl plán EU, a na tom se už nějakou dobu pracovalo. Ukrajina byla drahokamem na koruně programu Východního partnerství EU, který měl přivést Arménii, Azerbajdžán, Gruzii, Moldávii, Ukrajina a Bělorusko do pevného náručí EU.

 

Právě tuhle vizi loni vychvaloval David Cameron v době přistoupení Chorvatska k EU, když popsal svůj sen, že Evropská unie se rozkládá „od Atlantiku až k Uralu.“

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3737

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar